Sterowniki Nvidia

Siemanko!Mam taki problem z moim laptope.Niedawno padl mi system wiec wgralem “swieży” i od tamtej pory zacina mi sie przy wylaczaniu “Trwa zamykanie systemu windows…” lub przy stanie wstrzymania po przeczytaniu paru watkow dotyczacych tego problemu znalazlem wine w sterownikan Nvidia(po odinstalowaniu sterownika wylacza sie normalnie) wiec sciaglem nowe ze stronki producenta ale nadal to samo.Prosze o pomoc

Parametry laptopa:

Acer Aspire 5720ZG

Intel Pentium dual-core processor T2310(1,46 GHz,533Mhz FBS,1 MB L2 cache)

Nvidia GeForce 8400M GS

1GB DDR

P.S.

Probowalem wprowadzac do rejestru:

Nie pomoglo.Z gory dzieki;)

Hej,

:arrow: A jakiego systemu używasz??

:arrow: Spróbuj narzędzie MicroSoft’u User Profile Hive Cleanup Service - może to pomoże.

Pozdrawiam,

Dimatheus

“HungAppTimeout” jak i “WaitToKillAppTimeout” muszą być identyczne. Najlepiej ustaw je na 4000.

Do tego sprawdź czy masz tak:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\

Session Manager\Memory Management]

“ClearPageFileAtShutdown”= dword:00000000

i tak:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\

CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoSaveSettings”= dword:00000001

805db3147a26.jpg

faa3b9a516e8.jpg

co do programu nie pomogl;/

Hej,

:arrow: Tak, chodzi właśnie o to - wspomniana wartość definiuje, czy przy wyłączaniu komputera plik stronnicowania ma być czyszczony, czy też nie. Masz ustawione na nie, czyli OK.

:arrow: Jeśli nie posiadasz wspomnianej wartości, po prostu dodaj nowy wpis DWORD o nazwie NoSaveSettings i z wartością 00000001. Następnie restart komputera.

:arrow: Jakieś postępy??

:arrow: Jaką posiadasz kartę graficzną i sterowników w jakiej wersji używasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

co do zamykania systemu pmoglo ale stan wstrzymania dalej scina…trudno i tak z tego nei korzystam dzieki wielki;)

Hej,

Co rozumiesz pisząc, że się ścina??

Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej. Wejdź na stronę www.nvidia.pl i w wybierz sterowniki. Będziesz miał możliwość wybrania automatycznego sprawdzenia dostępności nowszych sterowników. Następnie ściągnij je i postąp zgodnie z instrukcją zawartą w poście Deinstalacja sterowników i kodeków.

Nie ma sprawy… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Siema;P

Pisze "Trwa przechodzenie w stan wstrzymania…"i mozna czekac godzinami a tu nic;/

Co do sterownikow mam aktualne ze strony nvidia.Ciekawe jest to ze dzisia rano znow nie chcial sie wylaczyc usunalem w menadżerze sprzetu Karte graficzna uruchomilem ponownie i bez problemu sie wylaczyl i wlaczyl dalem “Aktualizuj sterownik” i wybralem lokalizacje ta co pobralem zainstalowal sobie same sterowniki bez panelu Nvidia i tez chodzil normalnie,tylko ze ja czesto podlaczam laptopa przez przejsciowke do plazmy zeby ogladac filmy wiec potrzebuje ten panel bo bez niego nic sie nei wyswietla na ekranie plazmy.

Psycho2390 , grasz w gry? Jeśli nie to wyłącz usługę nVidia Display Driver helper. Wyłączenie tej usługi obniża wydajność karty w grach

sprobuje to jest w panelu nvidia nie?

Psycho2390 , start/uruchom/services.msc

miki moglbys nie offtopowac?zaloz wlasny topic;]

mam tam tylko Nvidia Display Service helpera nie mam;P

Dla pewności sprawdź ComboFix-em oraz przeczyść rejestr TuneUp Utilities 2010.

Instalowałeś sterowniki mobilne? Czy zwykłe z Nvidii. Jak coś spróbuj pobrać ze strony Acera tamte mogą być modyfikowane.

Tu sprawdzisz czy masz nowe sterowniki do reszty sprzętu: http://driveragent.com/

Robilem tak jak tu jest opisane Deinstalacja sterowników i kodeków.

Niby mam “bad” a sa ze stronki acera a gdy daje download to pisze ze musze byc member;P a szkoda kasy na rejestracje;/

40b0a622bbc2.jpg

OT - kosz.

Hej,

Zgadza się. W nowych sterownikach nVidii - a na pewno w tych do laptopów - nie występuje wspomniana usługa. Jedyna, jaką można znaleźć w usługach, to NVIDIA Display Driver Service - i tyle. Dodatkowo w procesach pojawia się uruchomienie - przez rundll32 - ikony w tray’u - co ciekawe nawet, gdy jej tam nie ma :slight_smile: - i tyle. Dlatego zastanawiam się, czy oby na pewno są to problemy ze sterownikami do karty graficznej…

Przecież na stronie nVidii są też sterowniki mobilne do kart nVidii (w tym przypadku GeForce 8M Series). Na stronie Acer’a - co niestety działa na wielki ich minus - sterowniki do laptopów niestety nie są praktycznie wcale aktualizowane, więc są one dość stare. A czy są modyfikowane?? Szczerze mówiąc nie zauważyłem - działałem na nich jakieś 2 tygodnie i zmieniłem na nowsze ze strony nVidii - i nie sprawiają żadnych, nawet najmniejszych kłopotów.

Ja bym się wskazaniem programu nie kierował ani trochę. Sam mam najnowsze stery do mojego GF ściągnięte ze strony nVidii (dokładnie w wersji 186.81) i też dostaję komunikat, że są błędne. Zresztą wiele programów do aktualizacji oprogramowania ze sterownikami sobie nie radzi i dopasowuje wersje sterownika, które nie są poprawne… Jedyna rada - aktualizować ręcznie…

A swoją drogą - czy masz zainstalowane wszystkie sterowniki - łącznie z chipset’em?? Instalowałeś je z płytki?? Jakie system operacyjny??

Pozdrawiam,

Dimatheus

UP!Pomoze ktos?;]

Hej,

:arrow: Zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki, ale tym razem ze strony nVidii.

I poproszę o odpowiedź na powyższe kwestie… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

mam sterowniki ze stronki nvidia i mam stery do chipsetu itd.:wink:

Hej,

Czyli rozumiem, że najnowsze??

:arrow: A jaki system?? BO na to nie odpowiedziałeś… :slight_smile:

Próbowałeś?? Możesz przeczyścić rejestr i dysk za pomocą CCleaner’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus