Sterowniki od sensorów nad klawiaturą Dell XPS L501X

witam,

szukam sterowników do laptopa Dell XPS L501X odpowiedzialnych za reagowanie sensorów na dotyk, nie wiem, jak te sterowniki się nazywają, chodzi mi o te sensory umieszczone u góry klawiatury, zaraz nad klawiszami po prawej stronie.

Ściągałem ze strony della, ale jest problem z pobieraniem, a wszystko mam, poza tymi lub tym sterownikiem, bo nie wiem ile ich jest. Sensorów jest w sumie 3, pierwszy od lewej działa, dwa pozostałe nie.

Będę wdzięczny za pomoc.

też miałem tego lapka i instalowałem wszystkie stery i pasek ten działał , może to być system utilities ale nie jestem pewien

zainstalowałem w nocy wszystkie stery ze strony della, po kolei, jakie były do mnie przypisane, gdy doszedłem do steru R277350 - J Micron Flash Media Controller driver , to sensory zaczęły działać. Następnie robiłem dalszych parę sterów i po kolejnym R277342 Intel HM57 Chipset Family przestały działać. Odinstalowałem ten ostatni, nic nie pomogło. Odinstalowałem J micron, zrobiłem czyszczenie systemu i zainstalowałem ponownie, nic nie pomogło.

Nadal czekam na Waszą poradę, co z tym zrobić. W tych sensorach jest sterowanie dźwiękiem, całe equalizery, itd, więc to ważne.

Sterowniki od chipsetu instaluje się na początku.