Sterowniki od sensorów nad klawiaturą Dell XPS L501X


(lieft) #1

witam,

szukam sterowników do laptopa Dell XPS L501X odpowiedzialnych za reagowanie sensorów na dotyk, nie wiem, jak te sterowniki się nazywają, chodzi mi o te sensory umieszczone u góry klawiatury, zaraz nad klawiszami po prawej stronie.

Ściągałem ze strony della, ale jest problem z pobieraniem, a wszystko mam, poza tymi lub tym sterownikiem, bo nie wiem ile ich jest. Sensorów jest w sumie 3, pierwszy od lewej działa, dwa pozostałe nie.

Będę wdzięczny za pomoc.


(pete1) #2

też miałem tego lapka i instalowałem wszystkie stery i pasek ten działał , może to być system utilities ale nie jestem pewien


(lieft) #3

zainstalowałem w nocy wszystkie stery ze strony della, po kolei, jakie były do mnie przypisane, gdy doszedłem do steru R277350 - J Micron Flash Media Controller driver , to sensory zaczęły działać. Następnie robiłem dalszych parę sterów i po kolejnym R277342 Intel HM57 Chipset Family przestały działać. Odinstalowałem ten ostatni, nic nie pomogło. Odinstalowałem J micron, zrobiłem czyszczenie systemu i zainstalowałem ponownie, nic nie pomogło.

Nadal czekam na Waszą poradę, co z tym zrobić. W tych sensorach jest sterowanie dźwiękiem, całe equalizery, itd, więc to ważne.


(grzechu@) #4

Sterowniki od chipsetu instaluje się na początku.