Sterowniki P5k Pro

(Klajadawid) #1

Witam, potrzebuję wszystkich sterowników do P5K-pro ponieważ wiem że są na stronie ASUSa ale jest ich tam 7 czy 8 do wyboru, potrzebuje ich, ponieważ Internet mi nie działa, a mianowicie mam podłączony kabel do routera który idzie do Zintegrowanej karty graficznej, lecz internet nie działa świeci pomarańczowa lampka, mam nadzieję że to wina sterowników, a i w Everescie pisze "Karta internetowa 1394". Dziękuje z Góry i pozdrawiam.

(Veers) #2

No - podłączenie routera do karty GRAFICZNEJ nie dość że jest ciężkie do wykonania, to może powodować brak połączenia z SIECIĄ.

Przede wszystkim, musisz wiedzieć jakiego systemu operacyjnego używasz. Potem musisz pobrać sterownik LAN dla tego systemu i go zainstalować. Oczywiście kabel od routera musi być podpięty do KARTY SIECIOWEJ.

Na koniec musisz znać jaką masz konfigurację sieci (router, adresacja IP) by mieć pewność że komputer łączy się poprawnie z siecią.

Na początek zmień kabel LAN - bo może po prostu ten który masz jest uszkodzony. Jak dalej będzie się świeciła tylko jedna lampka, trzeba będzie wykonać diagnostykę sieci.

(Klajadawid) #3

wybacz, to zintegrowana karta sieciowa, która idzie obok portów USB. Wiem że na 98 % to wina sterowników, więc proszę o sterowniki, a nie rady dotyczące internetu, ale dziękuje za chęci. Mój system to Windows XP 32-bitowy.

(Veers) #4

Do Windows XP jest tylko jeden sterownik LAN, więc go pobierz i zainstaluj.

(Klajadawid) #5

Ale ja potrzebuje wszystkie sterowniki..

(Veers) #6

Wszystkie sterowniki żeby zadziałał kontroler LAN - no dziwne ale skoro potrzebujesz :

http://www.asus.com/Motherboards/P5K_PRO/HelpDesk_Download/

Wybierasz Win XP i ściągasz.

(BIOS, manual, i Utilities możesz sobie darować, a jeśli dany sterownik występuje w większej ilości jak np. Chipset - patrzysz na datę i ściągasz najnowszy).