Sterowniki po instalacji win 7


(Agresor8) #1

Witam. Po instalacji windowsa nie moge zainstalowac praktycznie żadnych sterowników.


(Longhorn2009) #2

Możesz próbować wypakować sterownik i instalować ręcznie przez menadżer urządzeń.


(Agresor8) #3

tzn? Nie wiem jak to zrobic. Chce chipset zainstalowac na poczatek


(Longhorn2009) #4

Tutaj prezentacja na ten temat https://prezi.com/2agpmefehezi/reczna-instalacja-i-konfiguracja-sprzetupierwsza/ W windows 7 wygląda to b.podobnie. Przed tym musisz mieć wypakowane sterowniki, np. winrarem czy 7-zip.


(Agresor8) #5

Mam wypakowane w folderze intel components i przez menedzer nic nie odnajduje


(system) #6

Po wypakowaniu powinieneś wewnątrz znaleźć plik “Setup.exe” (z niebieskim monitorkiem). Sprawdzałem! Na pewno tam jest! Z niego zwyczajnie dwuklikiem należy instalować te sterowniki. Sterowniki są tutaj: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Drivers/Chipset/Chipset_Intel_WIN7_32_64_z9111027.zip


(Agresor8) #7

Tak mam i uruchamialem. Jest niby pomyslnie z tym chipsetem jesli recznie uruchomie ale jak przez Intel Driver Update Utility Installer jest to samo okienko instalacyjne i komunikat failed a sterownikow dalej brak wiec cos tu nie gra


(system) #8

Daj spokój z tą aplikacją! Sprawdź okienko systemowego Menadżera Urządzeń i daj znać (albo pokaż) jak ono wygląda. Poza tym, instaluj wszystkie potrzebne sterowniki pobrane wprost i bez kombinowania z tej strony: http://www.asus.com/pl/support/Download/3/245/0/6/29/ dla Twojego systemu operacyjnego.


(Agresor8) #9

http://wgrajo.pl/?v=beztytxjx.png

Własnie o to chodzi ze z oficjalnej strony asusa one nie intsaluja sie.

bios aktualny, system 32 bit a sterowniki nie wchodza. Stad moje pytania


(system) #10

No cóż, trzeba instalować ze strony: http://www.asus.com/pl/support/Download/3/245/0/6/29/ poza Chipsetem(!), kolejno od góry: Conexant Audio Driver, VGA najnowsze nVidia, LAN - najnowsze, itd., sprawdzając każdorazowo co się zmienia w Menadżerze Urządzeń. Warto też “podeprzeć się” usługą Windows Update. Bywa, że potrzebne sterowniki znajdą się tam wśród pilnych lub opcjonalnych. Mam nadzieję, że jesteś absolutnie pewny, że laptop to Asus K52JC?


(Agresor8) #11

ok. pierwsza proba, conexant audio driver" Bład instalacji sterownika:brak urządzenia obsługiwanego przez ten sterownik.

Windows update mama wlaczone i zainstalowalo mi 160 aktualizacji ale sterownikow dalej brak

Tak. Asus k52jc


(system) #12

Instalowałeś z ikonki “Setup.exe”? Jesteś absolutnie pewny modelu laptopa? Sprawdzałeś też w Windows Update aktualizacje opcjonalne?


(Agresor8) #13

Tak setup exe. Jestem pewny modelu. Teraz mi instaluje kolejne 64 akutalizacje z windows update


(Longhorn2009) #14

Jeśli sterowniki ze strony asusa nie działają to zostaje ręczne szukanie po identyfikatorze sprzętu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html


(Agresor8) #15

Szukalem i tak ale nie wiem jak to posciagac z tych witryn.  Co jest z tym laptopem ze oficjalne steroniki nie wchodza?


(system) #16

Spróbuj jeszcze zainstalować ze strony Asusa sterowniki VGA/nVidia i LAN. Jeśli się uda i pozostaną “żółte” jedynie te pozycje “Podstawowe urządzenie systemowe”, będziesz musiał podać tzw. ID dla każdej z tych pozycji. ID znajdziesz we Właściwościach danej pozycji. Może to coś wyjaśni?

Nie chcę uprawiać teorii spiskowych, ale jeśli nabyłeś tego laptopa używanego, to może zaszła w nim wymiana płyty głównej z innego modelu?


(Agresor8) #17

Nabylem laptopa z marketu 5 lat temu i nawet raz byl naprawiany w ramach gwarancji a teraz dopiero pierwszy raz system od nowa instaluje i takie problemy


(system) #18

I tu może leżeć powód problemów! Nie wiadomo jaki model po tej “gwarancji” wyniosłeś. Na razie zrób jak pisałem wyżej.


(Agresor8) #19

Ostro. To by wiele wyjasnialo


(mrFreeze) #20

Podejrzewam uszkodzoną wersję windowsa nie było jakiegoś problemu w czasie instalacji?