Sterowniki pod xp dla laptopa

Witam.

Posiadam laptopa HP Pavilion dv6 1225 ew z zainstalowanym fabycznie Windows Vista Home Premium. Nie otrzymałem wraz z laptopem żadnych sterowników na płytach, wszystko zainstalowało się automatycznie po pierwszym uruchomieniu. I tutaj zaczyna sie mój problem. Chcę zmienić system windows vista na xp. Czy może ktoś z Was mi napisać, czy są jakieś sterowniki dla tego laptopa pod windows xp ? Na głownej stronie HP dla xp są tylko sterowniki do wifi i jeszcze jakieś(mało znaczące).

Proszę o pomoc, bo system vista kompletnie mi nie odpowiada i chciałbym się go jak najszybciej pozbyć :wink:

Te powinny działać http://www.getpcmemory.com/drivers/down … p-drivers/

Twój notebook jest wyprodukowany z myślą o vista więc chyba dlatego nie ma sterowników pod xp.

Jeśli coś by nie współgrało, możesz łopatologicznie ze stron producentów podzespołów pobierać, może tam będzie wszystko co potrzeba.

hp niestety ale brak wsparcia dla sterów do XP -jedyna firma która nic z tym nie robi :frowning:

Po pierwsze co musiałbyś zrobić to poszukać sterowników SATA do dysków twardych, w przeciwnym razie na samym początku instalacji Windows XP - instalator nie wykryje dysków twardych i instalacja zostanie przerwana.

No albo zmienić konfigurację w BIOSIE odnośnie dysków twardych ale dokładnie ci teraz tego nie opisze bo nie za bardzo wiem o co chodzi a nie chce cię wprowadzać w błąd- poszukaj tych informacji w google.

Ale myślisz, że te sterowniki będą pasować ? Może pomożesz jak podam parametry kompa :wink:

Procesor : AMD Turion X2 Dual-Core Mobile RM-74 2,2 GHz

Karta graficzna : ATI Mobility Radeon HD 4530 Series

RAM: 4 GB

Karty sieciowe : Atheros AR9285 802.11b/g WiFi Adapter

Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E GBE NIC

Nie mam pojęcia co jeszcze może się przydać.

Musisz szukać wszystkich sterowników pod win xp do konkretnych modeli podzespołów twojego komputera, na stronach ich producentów. Ale jak już ktoś mądrze wspomniał najpierw trzeba poszukać sterownika dysku SATA dla Twojego dysku twardego pod win xp, jeśli takowy istnieje i go znajdziesz to trzeba go zintegrować z plikami instalacyjnymi windowsa i dopiero z tak przygotowanej płyty instalować system. Ewentualnie można w biosie wyłączyć tryb AHCI dla dysku, wtedy windows powinien się zainstalować ze zwykłej płyty instalacyjnej, ale nie będzie wtedy włączony tryb AHCI który zmienia jakoś sposób zapisu na dysku przez co zdaje mi się poprawia nieco wydajność (ale głowy nie daję bo dokładnie to nie wiem o co z tym AHCI chodzi, poszukaj sobie na google jak to działa jeśli Cię to interesuje).