Sterowniki RadeonHD3650 [AGP] Win7

Cóż, dzisiaj zainstalowałem Windowsa 7, ale niestety są problemy z kartą graficzną, a właściwie ze sterownikami. Poczytałem na forum różne metody, m. in. ręczna instalacja sterów, hotfixy, itd. ale to nie przynosi w ogóle skutków :expressionless:

Co może być problemem?

Wgrywasz dedykowane sterowniki pod AGP?

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa … otfix.aspx

Pierw zainstalowałem “czyste” sterowniki ze strony AMD, a następnie zainstalowałem nań hotfix, do którego link podałeś. Bez skutku.

Usuń poprzednie sterowniki i dla pewności przeczyść system Driver Cleanerem i CCleanerem.Teraz zainstaluj hotfix.Gdyby nie pomogło ponownie usunięcie i instalacja sterownika ręcznie przez panel sterowania.

Mam dokładnie Asus AH3650Pro agp i te sterowniki chodzą bez najmniejszego problemu. Usuń stare sterowniki przeczyść z rejestru i zainstaluj tylko te.

  1. Sterowniki, które są podane w tym temacie ?

  2. W jaki sposób z rejestru wyczyścić?

Napisz proszę jaki masz dokładnie problem ? Czy chodzi o samą instalacje sterownika, czy problemy z funkcjonowaniem po instalacji ?

Przyznam, że mam taką samą kartę i na Windows 7 sterowniki powodują konflikt z dwm (menadżer okien pulpitu czy jakoś tak ) co kończy się wyłączeniem aero w różnych dziwnych momentach. Próbowałem różnych sterowników i różnych sposobów instalacji - zero poprawy. Najnowszy sterownik z Catalyst 10.2 to już całkowicie krzaczki robi z pulpitu.

Masz może taki sam problem ?

  1. Te, do których podałem adres

  2. Jak rozpakuje się instalator to masz do wyboru: Install oraz Uninstall. Wybierz te drugie i usuń wszystko. Dopiero wtedy zainstaluj.

Efekt po odinstalowaniu sterów i instalacji hotfixa:

0fcf11138bf2f273.png

@ _Biglou_

Chodzi o to, że gry mi nie chcą działać przez kartę graficzną, ponieważ nie mogą jej wykryć.

Windows update sprawdzałeś?

Po aktualizacjach wróciło mi do punktu po instalacji systemu, czyli:

“Standardowa karta graficzna VGA”

To może spróbuj upewnić się czy karta poprawnie “siedzi” w slocie AGP (wyjmij ją i włóż jeszcze raz); sprawdź, czy podpięte jest dodatkowe zasilanie (jeśli istnieje). Wywal sterowniki i wszystko co z nimi związane. Użyj CCleaner do oczyszczenia dysku i rejestru z pozostałości i spróbuj ponownej instalacji sterownika ( polecam te z Cataysta 10.1 lub nieco wcześniej bo te z 10.2 powodują krzaczki - przynajmniej u mnie).

Powodzenia.

W ogóle podczas ręcznej instalacji sterowników ciągle pojawia mi się komunikat, że te sterowniki nie pasują do tej wersji Windowsa, a przecież pobrałem stery do 64bitowego Windowsa 7 (którego mam). Hotfix pasuje jak go instaluje ręcznie, ale pojawia się błąd, który jest umieszczony na screenie w poprzednim poście.

Spróbuj może tak:usuń jeszcze raz sterowniki, wyłącz komputer i wyciągnij na chwilę kartę.Włóż ją ponownie i zainstaluj hotfix.

Sterowniki chipsetu domyślam się że masz już zainstalowane?

Tak tak są zainstalowane.

Odnośnie instalacji hotfixa to pierw sterowniki mam też zainstalować czy od razu hotfix?

Dodane 28.02.2010 (N) 10:38

Coś chyba czuję, że to wina płyty głównej, ponieważ nie widzi nawet mojej starej karty graficznej (GeForce FX 5200) i widziałem gdzieś na necie, że płyta ta nie współpracuje z Windows7 (chodzi o AsRock AM2NF3-VSTA)

Dodane 28.02.2010 (N) 10:43

A jednak wykrywa mi tą starą kartę graficzną, czyli jest coś nie tak z tym Radeonem.

A spróbuj może tak zainstalować:

(Przykładowo dla Catalyst 10.1 w wersji 32 bit - na Twojej powinno być podobnie)

* Wejdź w menadżer urządzeń kliknij prawym na Twoją kartę graficzną i wybierz "Aktualizuj oprogramowanie sterownika … "

* kliknij “Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika”

* kliknij “Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze”

* kliknij “Z dysku”

* kliknij “Przeglądaj” i odszukaj na dysku folder z wypakowanym sterownikiem

* odszukujesz kolejno foldery “Packages”->“Drivers”->“Display”->“W7_INF”

* w folderze W7_INF wybierasz plik CL_94917.inf (lub CW_94917.inf - ja nie widzę różnicy pomiędzy nimi w instalacji)

* klikasz ok

* z listy kart wybierasz ATI Radeon HD 3600 series

* klikasz dalej

* instalujesz pomimo ostrzeżeń

Napisz czy coś to dało…