Sterowniki SATA do Gericom Hummer Advance 2560

Witam,

Próbuję zainstalować windows xp na tym laptopie, lecz pojawia się błąd:

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku. Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego. Sprawdź ścieżkę oraz dysk.

Stwierdzam, że potrzebny jest sterownik do dysku. Czy jestem w stanie dostać jeszcze go do tego antyku?

pozdrawiam

Sposobem na uniknięcie instalowania oddzielnie sterowników SATA, jest skompilowanie (przy pomocy programu nLite ) oryginalnej płyty instalacyjnej Windows’a XP z Service Pack’iem 2. Otrzymasz płytę instalacyjną zawierającą sterowniki SATA. No i wtedy spróbować ponownie instalacji.

Sprawa wygląda tak. W laptopie popsuł się napęd optyczny. I teraz przygotowałem pendriva z systemem, ale to jest już windows xp SP2, a problem dalej ten sam. Skąd mam wziąć płytę ze sterownikiem, bo nie zrozumiałem?

Ale często wystarczy pogrzebać w BIOSie i przestawić tryb IDE/SATA na compatible czy jakoś tak, zależy od wersji biosu.

w tej wersji biosu chyba nie ma takiej opcji. Jest to:

AMIBIOS HIFLEX SETUP UTILITY - VERSION 1.54

©2003 American megatrends

i mam takie opcje do wybory w głównym menu:

Standard CMOS Setup

Advance CMOS Setup

Power Managment Setup

Peripheral Setup

Auto-Detect Hard Disc

Znikąd! Service Pack 2 zawiera w sobie odpowiednie sterowniki.

U Ciebie jednak może być problem z instalacją systemu z pendrive’a, ponieważ stare laptopy (o ile wiem?) nie miały możliwości tzw. bootowania z pendrajwów, lecz jedynie z napędów optycznych. Jeśli Twój jest uszkodzony to marnie to widzę.

Jeżeli chodzi o samo bootowanie z pendrive’a to w biosie jest taka opcja i podczas uruchamiania się też po naciśnięciu dow. klawisza odczytuje z pendriva jest opcja wyboru coś w stylu okienkowa, czy tekstowa instalacja systemu i po wybraniu dopiero wyskakuje ten błąd związany z dyskiem…

No, to może procedura jest nieprawidłowa? Oto ona:

  • Włóż pendrive’a do laptopa, zrestartuj go, zatrzymaj na ekranie wyboru i ustaw botowanie z USB HDD.

  • Kontynuuj uruchamianie z pendrive’a.

  • Zaznacz pozycję pn. „TXT Mode Setup Windows XP, Never unplug USB-Drive Until After Logon”

  • Po wykryciu twardego dysku najlepiej skasuj wszystkie partycje i utwórz jedną.

  • Następnie wybierz tę partycję do zainstalowania WinXP+SP2.

  • Kontynuuj instalowanie i kiedy tzw. tryb tekstowy instalatora dojdzie do końca, komputer się zrestartuje.

  • Teraz wybierz pozycję pn. „GUI Mode setup Windows XP, Continue Setup + Start XP”.

  • Kontynuuj instalację Windows’a.

aa wcześniej włączałem ten tryb nie txt i to może dlatego.

Ale teraz pojawia się nowy problem po wybraniu txt. Brak NTLDR.

Wygląda na źle zrobioną kompilację na pendrivie. Brak pliku systemowego.