Sterowniki Sata

witam Was serdecznie :slight_smile: Próbuje zrobić format dysku i zainstalować nowy system Windows XP. Podczas próby formatowania pojawia mi sie komunikat: "Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.

Sprawdz czy wszystkie stacje dyskow twardych sa zasilane i własciwie podłaczone do komputera, a takze czy konfiguracja urzadzen zwiazanych z dyskami jest poprawna. W tym celu moze byc konieczne uruchomienie dostarczonego przez prducenta oprogramowania diagnostycznego lub instalacyjnego."

Dodam ze posiadam płytę główna Asus K8V-X SE oraz dysk twardy SATA SCSI. Proszę o podanie linku do sterowników które muszę wgrać na dyskietkę i użyć ich przy instalowaniu systemu. Pozdrawiam i oczekuje na pomoc.

Proszę (na stronie są jeszcze dla wersji 64bitowej): Klik

W przypadku problemów zajrzyj na stronę: http://support.asus.com/download/downlo … K8V-X%20SE

(zakładka Drivers).

Inne wyjście z tej sytuacji:

Wejdź do biosu i w integrated peripherals przełącz Stat Mode z AHCI na IDE.

ale to zajmuje 7.1 MB co mam wrzucić na dyskietkę :?: Jakie pliki :?:

Wszystko co ma się znaleźć na dyskietce, jest w pliku readme.txt, punkt 5. Są to katalogi: \PIDE, \RAID oraz plik Txtsetup.oem

Zauważ, że w środku jest też aplikacja MakeDisk.exe, podejrzewam, że zrobi wszystko za Ciebie (mogę się mylić).