Sterowniki systemowe

Witam. Gdy emuluje grę Icy Tower to ona mi się zacina ;/.

Mam sterowniki, które pobrały się same z internetu.

Czy powinienem coś jeszcze doinstalować??


Dlaczego odtwarzacz nie czyta napisów w formacie “ass”?

Specjalne sterowniki do tak prostej gry nie są Tobie raczej potrzebne, a mogą nawet powodować problemy.

Zacznijmy od tego: Czego używasz do uruchomienia Icy Tower(np. której wersji Wine)?

Nie wiem której wersji.

Dodane 22.03.2009 (N) 13:33

Najpierw muszę naprawić sterownik graficzny, który nie jest wczytywany po zainstalowaniu VirtualBox.

Czyli chcesz uruchomić IcyTower na Windowsie przez VirtualBox?

Masz zainstalowane Guest-Additions? Może wyłącz opcję skalowania ekranu? To może być przyczyną. Co do grafiki, to masz problemy po stronie systemu-hosta(Linuksa), a może po stronie Windows(z opisu domyślam się, że właśnie Guest-Additions ściągnął Ci się z internetu)? Masz włączoną akcelerację 3D na VirtualBox-ie. Dotyczy to tylko najnowszej wersji. Aby Windows w przypadku gościa obsługiwał akcelerację, VirtualBox prawdopodobnie podmienia jakieś biblioteki na te z… wine. Pewien jednak nie jestem. Prawdopodobnie DX i tak realizuję akcelerację 2D trochę inaczej niż Wine(poprzez sterownik grafiki 3D), ale warto sprawdzić.

Odpal go na wine po co kombinowac? virtualbox jakiejś świetnej akceleracji 3d niema.

O ile dobrze pamiętam to na windowsie 2000 emulowanym na virtualboksie uruchamiałem icy tower (bez żadnej akceleracji 3d) i chodził szybciej niż przez wine.

A mnie tam na wine fajnie chodzi w zupełności wystarcza na 3-5 tur na jakiś czas :stuck_out_tongue:

Nie o to mi chodziło.

Ściągłem VirtualBox i system źle się uruchamiał, bez sterowników. Więc skasowałem ten program i nic.

Chodzi o to, że przez wine gry które emuluje nie działają jak mają, tylko się tną albo wcale się nie włączają.