Sterowniki USB do głośników

(Bystryyy) #1

Witam!

Kupiłem sobie głośniki (słuchawki) bezprzewodowe Jabra BT8030. Są to słuchawki Bluetooth które by odtwarzać muzykę z komputera potrzebują specjalnej wtyczki USB BT… Można ich używać jako głośników/słuchawek na USB lecz po podłączeniu nie chcą znaleźć sterowników… do słuchawek nie było żadnej płytki a od osoby od której kupiłem wiem że działały bez płytki od razu po podłączeniu… Mam Windowsa XP SP2.

Proszę o jakieś sterowniki które by pozwoliły mi słuchać muzyki przez USB.

Menadżer urządzeń pokazuje słuchawki jako Inne urządzenia. w właściwościach słuchawek napis: “Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)” Czyli jak wcześniej napisałem…

Proszę o pomoc, Bystryyy

(korni007) #2

Zainstaluj everesta z vortalu i wejdź windowsowe sterowniki urządzeń i tam musi być pełna nazwa…

(Bystryyy) #3

Pole Wartość

Właściwości urządzenia

Opis sterownika Jabra BT8030

ID sprzętu USB\Vid_0b0e&Pid_8020&Rev_3454

Location Information Jabra BT8030

tylko takie coś znalazłem w Sprzęt -> Windows’owe sterowniki urządzeń -> Unkown (ze znakiem zapytania)

(Majestic 007) #4

No więc model słuchawek to Jabra BT8030. Sterów szukaj na stronie producenta.

(fiesta) #5

Słuchawki są głównie do telefonów komórkowych z bluetothem. Koledze raczej potrzeba sterowników do:

Tutaj:

http://www.jabra.com/Sites/Jabra/PL-PL/ … 721bf7bde1

masz manuala do słuchawek, może się coś doczytasz.

(Bystryyy) #6

Sterów na stronie producenta nie ma… poco by miały być jak na razie tylko u mnei stwierdziłem ten problem?

W instrukcji jest napisane że jest możliwość podłączenia do komputera…

Żeby słuchać czegokolwiek bezprzewodowo z komputera potrzeba SPECJALNEJ wtyczki! Nie zwykła BT USB…

ściągn SP III jak nie pomoże chyba formata zrobie…

pozdro

SP III nic nie dał:(

(Majestic 007) #7

a nie masz przypadkiem USB 1.1 i te słuchawki obsługują tylko USB 2.0 :?:

(Bystryyy) #8

Z tego co wiem mam właśnie 2.0… da się to jakoś sprawdzić? everestem albo gdzieś?

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t67887.html <—szukając jak tu radzą mam przy jednym ROZSZERZONY

a na pudełku płyty głównej napisane USB 2,0

Na 2 innych komputerach również nie potrafi znaleźć sterowników…