Sterowniki USB - nie działa JEDEN pendrive

Witam

Może zacznę od tego, że ten problem już kiedyś rozwiązałem - z dokładnie tym samym sprzętem, ale teraz za cholerę sobie nie mogę przypomnieć w jaki sposób, może też pisałem gdzieś_tam_na_jakimś_forum. Także jakoś to się da zrobić :]

Wydaje mi się , że jakieś sterowniki zainstalowałem konkretne.

Sprawa wygląda tak : mam pożyczony pendrive Toshiba 4 GB, z którym w jakiś tajemniczy sposób nie radzi sobie mój system. Wtykam go (za pierwszy razem instalował jakieś swoje sterowniki), pen przez chwilę sobie miga, w pasku obok zegara pojawia mi się ikonka, która sygnalizuje, że coś takiego zostało podłączone, ale nic dalej. Normalnie powinno wyskoczyć okienko z zawartością pena. Kiedy próbuje wejść w “mój komputer”, wszystko się na chwilę zawiesza, staje się białe. Po jakimś czasie wszystko wraca do normy, nawet wyświetla mi się ikonka “dysku wymiennego” - po kliknięciu niestety znowu wszystko wisi, po czym dostaję komunikat, że dysk X jest niedostępny.

Tak w kółko można go podłączać w każdą jedną dziurę z USB - a mam kilka, wszędzie to samo.

Ten pendrive bez żadnych problemów działa na innych komputerach - BA! Pod innymi systemami nawet działa bez problemu. Sam mam XP SP3, ale pod Vistą i nawet Windows 2K śmiga (chyba nawet pod Ubuntu go wtykałem). Ewidentnie problem tkwi gdzieś u mnie - znowu, bo jak już pisałem, po raz drugi użeram się z tym samym.

Kiedy podłączam inne urządzenia typu odtwarzacz MP3/odtwarzacz MP3 z włączoną funkcją “dysk wymienny”/telefon/aparat/inny pendrive lub cokolwiek innego, nie ma najmniejszego problemu.

Problem w tym, że nie mam niczego, co miałoby pojemność tych 4GB, których bardzo w tej chwili potrzebuję.

Z góry dziękuję za pomoc, bardzo mi zależy, aby to ustrojstwo zaczęło działać.