Sterowniki VGA karta graficzna

Witam wszystkich.
Mam taki problem. Przedwczoraj podczas gry mnie wywaliło i wyskoczył komunikat o problemie z kartą graficzną. Sprawdziłem i Intel Graphics 3000 zmieniła sie w Kontroler wideo (zgodny z VGA). Jest też komunikat kod 18 aby zainstalować stery. Sciągnałem sterowniki ze strony producenta ale w żaden sposób nie mogę ich zainstalowac… Jeśli odpalam przez Setup niby normalnie sie instalują ale problem nie znika. Jeśli próbuje zainstalować przez menadżer wyskakuje komunikat że “… system windows odnalazł stery ale napotkał bład podczas instalacji” i “zainstaluj ponownie sterowniki” i tak w kółko.
Odinstalowywałem sterowniki, wyłączałem karte i instalowałem od nowa(najnowsze sterowniki i te na których chodził wcześniej) ale nic to nie daje. Mam chipset od Intela. Szukałem pomocy na forach ale w tematach które czytałem problem pojawiał sie przy zmianie systemu a u mnie pojawił się w trakcie użytkowania.

PS. w szczegółach kod błędu - 00000012
Specyfikacja
Dell Latitutde E5420, IC i5-2520M 2,5ghz, 4gb ram, windows 10 x64
Identyfikator sprzętu: PCI\VEN_8086&DEV_0126&SUBSYS_049B1028
Intel to jedyna karta na tym lapku wszystko pięknie śmiga(internet, yt tez daje rade) ale w grach fpsy 01-04 gdzie wczesniej byly ~130
Jakieś pomysły ?

A nie przegrzałeś? lub uszkodzona?

Użyjesz tego w trybie awaryjnym i odinstaluj sterowniki Intela.

Czyszczenie systemu Ccleanerem.

Potestuj na sterze systemowym.

Wgraj ster i test.

1 polubienie

Teraz pokazuje tylko Podstawową kartę graficzną Microsoft. To raczej znaczy, że tamtą trafił szlag ? :confused: Czy może być coś jeszcze ?

Dodam jeszcze, że po aktualizacji sterownika nie pokazuje dostawcy, daty ani wersji sterownika. Pojawia sie komunikat że pomyślnie zainstalowano Intel HD Graphics 3000, ale jakość sie nie zmieniła

Może karta umiera - awaria podczas gry.

Wrzuć scren z HW Monitor,

Tak to wygląda
HWMonitor.txt (8,5 KB)

Wrzuć mi główną stronę - nie raport.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b597e9d41b68313c

Temperatury mogą być.

Możliwe uszkodzenie płyty, integry?

Spróbuj przywrócić system sprzed awarii.

Rozwiązane. Dziękuję za pomoc. Pomógł reset do zera, nowy chipset i stery.
Do zamknięcia

Czyli świeży system? czyli ostateczna opcja.

Sprawdź jeszcze pamięć memtest86 - dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów.

Dziwny przypadek i oby nie było nawrotów.