Sterowniki zgrane na płytke

Witam,

sformatowałem dysk i zainstalowałem polską wersję visty, wcześniej była angielska, zgrałem wczesniej cały katalog ze sterwonikami które były na kompie, teraz mam pytanie czy moge ich użyć na polskeij wersji i jak je odpalić? bo to nie są instalki tylko już zainstalowane wcześniej pliki.

Pozdrawiam,

Gietek

Lepiej ściągnij najnowsze wersje wszystkich sterowników. Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz na początek model płyty głównej. Podaj także zawartość pola Komputer->Podsumowanie->Multimedia.

Jaką Masz kartę graficzną?

Witam,

laptop dell vostro 1500

odpaliłem everesta:

intel crestline-PM PM965

karta graficzna Geforce 8600M GT

karta dzwiękowa : SIgma Tel STAC9205X@Intel82801 HBM ICH8M - High Definition

Ze sterownikami do laptopów jest zwykle tak, ze one powinny być albo na jakiejś płycie, albo wraz z systemem na ukrytej partycji. Jeżeli skopiowałeś folder z już zainstalowanymi sterownikami, to na pewno nie będą one działać…

Sterowniki

cóż…zainstalowałem najpierw sterowniki z płytki na którą zgrałem je przed formatem dysku, zaktualizowałem każde urządzenie i wskazałem płytkę do poszukiwań sterowników dla kompa, wszystko działa, jedyne zastrzeżenia to obraz filmów jest trochę rozmyty ale chyba było tak od nowości(taka jakość lcd). jeśliby się coś jednak chrzaniło to instalując nowe sterowniki muszę usunąć stare ? nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy, na stronie producenta są opisy pilne/zalecane/opcjonalne, czy wszystkie te sterowniki trzeba ściągać? (trochę ważą), nie wiem czy sposób ze zgraniem nie jest lepszy…na pewno szybszy.

Zawsze, jeżeli jest taka możliwość, to usuwaj stare sterowniki.

Ważne to wiadomo, zalecane to standardowe sterowniki, aby wszystko poprawnie działało. Co do opcjonalnych, to instaluj tylko to co potrzebujesz.