Stery do GF260 GTX do OC


(Bambosz107) #1

Jakie sterowniki do GeForce GTX 260 core 216 polecacie przy podkręcaniu?? Bo mi te najnowsze i troche starsze zawsze wywala (czasem nawet mam BSOD'a). Podkręcam programem EVGA Precision.


(niezDarek) #2

zobacz na tych jak będzie się podkręcać,

ale ważniejsze od sterowników jest chłodzenie !!


(Bambosz107) #3

temp ok 60 st, 65% z wiatraczka. Problem w tym że nawet na minimalnym oc stery sie wywalają (artefaktów w grach nie ma ani nic) tylko po prostu komp sie zacina i sterownik ekranu nv4_dspl (czy jakos tak) zostaje wywalony :confused:


(niezDarek) #4

:? to już raczej powoduje zbyt słabe zasilanie, zasilacz nie jest w stanie dać odpowiedniego napięcia karcie graficznej po podkręceniu, nawet minimalnym.


(Bambosz107) #5

Mam zasilacz 600 W , nie ma takiej możliwości.


(Mateusz Golebiowski) #6

Zmień sterowniki na te które miałeś dobre a tak BTW nie szkoda ci marnować potencjału w WIN XP ?? zainstaluj sobie win viste albo win 7 =]


(Bambosz107) #7

Problem w tym, że na każdych sterach (było tego już z 5 edycji wstecz) coś sie dzieje. A tak w ogóle, to jaki potencjał masz na myśli?? :?: :?:


(Mateusz Golebiowski) #8

Chodzi mi że twój sprzęt się marnuje pod Xp niewykorzystuje w pełni swojej mocy. Podam ci to na moim przykładzie np przy grze FAR CRY 2 przy win xp ( detale na max z vsync itd bez AA mam 32 fps średnio) a na Windows 7 przy detalach na MAX ( DX 10 ) Vsync itd bez AA mam 44 fps ) to samo tyczy się innych gier jak np FUEL przy rozdziałce 1440*900 wszystko na MAX z AA i AF pod XP mam średnio tak 26 -45 fps a przy win 7 mam 40-75 fps jest różnica ? =] . W innych nowych grach efekt będzie podobny


(Bambosz107) #9

No mam zamiar przesiąść sie na Win 7 64 bit :slight_smile: