Stery do graficznej, Windows 8 x64


(Thepiotreg) #1

Niedawno zainstalowałem windowsa 8 na moim laptopie tak jak na pc'cie (mam od consumer preview na pc'cie i jestem bardzo zadowolony ) bo windows 7 home premium mi baaaaardzo lagował (1 bluescren/15 min) teraz zostawiłem winde nr.7 na laptopie bo są problemy z 8: NIE MA STEROWNIKÓW DO KARTY GRAFICZNEJ! !!

Ta płytka (dell stolec coś tam) obsługuje tylko win 7 64 bit, więc zacząłem szukać na stronie della: nic, tylko na 7 (czyżby dell nie przewidział że będziemy sobie ubdate'ować do 8?) kiedy próbowałem zrobić ubdate przez amddownloander.exe sterowników to pisało że mam aktualne 0_0 więc na przykład włączyłem minecraft'a: bad video card drivers, OpenGL =ERROR=. zainteresowałem się więc tym openGL'em, pobrałem wersje 1.1 włączam: blue screen, opengl.exe. po restarcie kompa włączyłem znowu: ta aplikacja jest nie zgodna z architekturą systemu 64-bitowego, znowu: ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze, znowu: ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze, znowu: -|- . Prosze o pomoc bo nie chcę wracać do 7 (pobieranie) tylko z powodu tej karty graficznej. jeśli ktoś zna jakiś sposób na to to niech da znać bo jest to laptop mój mojego brata i mamy a mój brat gra w minecrafta (ja też czasami, gram też w inne gry)

Laptop dell inspiron M5110, grafika radeon HD 6620G, windows 8 pro 64-bit

ostatnio ktoś mi wysłał stery w pliku .cab a ja nie wiem jak je zainstalować :confused:

-- Dodane 07.05.2013 (Wt) 6:38 --

A i te stery nie podsyłać mi tutaj wiadomości typu: "a to zmień sobie zgodość w instalce na tej płytce na win 7". nie moge bo na płytce jest program który instaluje, pobiera sterowniki i w nim jest do wyboru tylko win 7 64-bit :confused:


(rgabrysiak) #2

Im starszy sprzęt tym większe prawdopodobieństwo że producent nie będzie sobie zaprzątał głowy aby tworzyć sterowniki dla coraz nowszych systemów.

Skoro producent nie wydał sterowników dla systemu Windows 8, a instalacja tych przeznaczonych dla Windows 7 w trybie zgodności nie działa, to nic więcej nie zrobisz. Pozostaje ci albo powrót do Windows 7 albo pozostanie na nowszym systemie na domyślnych sterownikach.


(slawex1983) #3

Szukaj sterowników na stronie producenta karty graficznej, a nie laptopa.

Być może te będą dobre: http://www.geforce.com/drivers/results/50007


(Vardas) #4

slawex1983

więc to stery AMD a nie jak podałeś NVIDIA


(slawex1983) #5

Przepraszam. Omyłkowo przeczytałem podpis rgabrysiaka z Dellem Vostro 3500. W takim razie być może zadziałają te: http://support.amd.com/us/gpudownload/w … n7-64.aspx


#6

Chyba przydałoby się kilka lekcji z czytania ze zrozumieniem.


(Thepiotreg) #7

Komputer kupiłem z 3/4 roku temu więc chyba powinny bić stery od dell’a na 8 :confused:

Dodane 09.05.2013 (Cz) 5:02

nie… http://www.mediafire.com/view/?9xo220tiwxit93g :confused:

Dodane 09.05.2013 (Cz) 5:05

niech ktoś poda gg lub skype, bo tak to takie troche “zaśmiecanie forum” :confused:


(rgabrysiak) #8

Chyba jednak nie, dla producenta bardziej opłacalne jest tworzenie i sprzedaż nowym modeli niż długoterminowe wspieranie starych.

Dla pocieszenia dodam że do mojego 3 letniego laptopa marki DELL również nie ma sterowników dla systemu Windows 8.

Od rozwiązywania problemów jest Forum.


(Vardas) #9

A przez windows update nie może Ci zaktualizować? Lub w menadżerze urządzeń na karcie wybierz “aktualizuj sterownik” i później wyszukaj online. Powinien zainstalować standardowy sterownik.


(Dimatheus) #10

Hej,

Czy instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej? Ich brak może być powodem tego, że instalator nie wykrywa poprawnie karty graficznej AMD. Sterowniki do chipsetu znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Thepiotreg) #11

Spoko znalazłem sterowniki http://support.amd.com/us/gpudownload/w … n7-64.aspx w 100% działają i nie ma żadnych problemów :slight_smile:


(slawex1983) #12

prawie dwa miesiace szukales?


(Vardas) #13

Prawie dwa? Ledwo miesiąc minął :wink:

Dobrze, że odpisałeś jak problem naprawiłeś =D> . Źle, że dopiero po miesiącu [-X


(Dimatheus) #14

Hej,

No to dziwne, bo przecież slawex1983 na początku już wskazywał na dokładnie te same sterowniki. Nie wiem więc, czemu teraz działają, a wcześniej nie działały… :expressionless:

Najważniejsze, że dał znać.

Pozdrawiam,

Dimatheus