Stery do graficznej, Windows 8 x64

Niedawno zainstalowałem windowsa 8 na moim laptopie tak jak na pc’cie (mam od consumer preview na pc’cie i jestem bardzo zadowolony ) bo windows 7 home premium mi baaaaardzo lagował (1 bluescren/15 min) teraz zostawiłem winde nr.7 na laptopie bo są problemy z 8: NIE MA STEROWNIKÓW DO KARTY GRAFICZNEJ! !!

Ta płytka (dell stolec coś tam) obsługuje tylko win 7 64 bit, więc zacząłem szukać na stronie della: nic, tylko na 7 (czyżby dell nie przewidział że będziemy sobie ubdate’ować do 8?) kiedy próbowałem zrobić ubdate przez amddownloander.exe sterowników to pisało że mam aktualne 0_0 więc na przykład włączyłem minecraft’a: bad video card drivers, OpenGL =ERROR=. zainteresowałem się więc tym openGL’em, pobrałem wersje 1.1 włączam: blue screen, opengl.exe. po restarcie kompa włączyłem znowu: ta aplikacja jest nie zgodna z architekturą systemu 64-bitowego, znowu: ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze, znowu: ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze, znowu: -|- . Prosze o pomoc bo nie chcę wracać do 7 (pobieranie) tylko z powodu tej karty graficznej. jeśli ktoś zna jakiś sposób na to to niech da znać bo jest to laptop mój mojego brata i mamy a mój brat gra w minecrafta (ja też czasami, gram też w inne gry)

Laptop dell inspiron M5110, grafika radeon HD 6620G, windows 8 pro 64-bit

ostatnio ktoś mi wysłał stery w pliku .cab a ja nie wiem jak je zainstalować :confused:

Dodane 07.05.2013 (Wt) 6:38

A i te stery nie podsyłać mi tutaj wiadomości typu: “a to zmień sobie zgodość w instalce na tej płytce na win 7”. nie moge bo na płytce jest program który instaluje, pobiera sterowniki i w nim jest do wyboru tylko win 7 64-bit :confused:

Im starszy sprzęt tym większe prawdopodobieństwo że producent nie będzie sobie zaprzątał głowy aby tworzyć sterowniki dla coraz nowszych systemów.

Skoro producent nie wydał sterowników dla systemu Windows 8, a instalacja tych przeznaczonych dla Windows 7 w trybie zgodności nie działa, to nic więcej nie zrobisz. Pozostaje ci albo powrót do Windows 7 albo pozostanie na nowszym systemie na domyślnych sterownikach.

Szukaj sterowników na stronie producenta karty graficznej, a nie laptopa.

Być może te będą dobre: http://www.geforce.com/drivers/results/50007

slawex1983

więc to stery AMD a nie jak podałeś NVIDIA

Przepraszam. Omyłkowo przeczytałem podpis rgabrysiaka z Dellem Vostro 3500. W takim razie być może zadziałają te: http://support.amd.com/us/gpudownload/w … n7-64.aspx

Chyba przydałoby się kilka lekcji z czytania ze zrozumieniem.

Komputer kupiłem z 3/4 roku temu więc chyba powinny bić stery od dell’a na 8 :confused:

Dodane 09.05.2013 (Cz) 5:02

nie… http://www.mediafire.com/view/?9xo220tiwxit93g :confused:

Dodane 09.05.2013 (Cz) 5:05

niech ktoś poda gg lub skype, bo tak to takie troche “zaśmiecanie forum” :confused:

Chyba jednak nie, dla producenta bardziej opłacalne jest tworzenie i sprzedaż nowym modeli niż długoterminowe wspieranie starych.

Dla pocieszenia dodam że do mojego 3 letniego laptopa marki DELL również nie ma sterowników dla systemu Windows 8.

Od rozwiązywania problemów jest Forum.

A przez windows update nie może Ci zaktualizować? Lub w menadżerze urządzeń na karcie wybierz “aktualizuj sterownik” i później wyszukaj online. Powinien zainstalować standardowy sterownik.

Hej,

Czy instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej? Ich brak może być powodem tego, że instalator nie wykrywa poprawnie karty graficznej AMD. Sterowniki do chipsetu znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spoko znalazłem sterowniki http://support.amd.com/us/gpudownload/w … n7-64.aspx w 100% działają i nie ma żadnych problemów :slight_smile:

prawie dwa miesiace szukales?

Prawie dwa? Ledwo miesiąc minął :wink:

Dobrze, że odpisałeś jak problem naprawiłeś =D> . Źle, że dopiero po miesiącu [-X

Hej,

No to dziwne, bo przecież slawex1983 na początku już wskazywał na dokładnie te same sterowniki. Nie wiem więc, czemu teraz działają, a wcześniej nie działały… :expressionless:

Najważniejsze, że dał znać.

Pozdrawiam,

Dimatheus