Stery do Lexmarka


(Tadeusz52) #1

Witam i pozdrawiam!

Gdzie moge znaleźć aktualne sterowniki do LEXMARK X5150 (urządzenie wielofunkcyjne)


(Slafur) #2

Np tutaj:

http://drivers.soft32.com/download/driv … 154-5.html

w google.pl było dużo więcej wyników…


(Tadeusz52) #3

Sprzęt kupiony używany. Wszystko było oki, do czasu jak przestał drukować w kolorze. Tusz w nabojach jest, wszystkie 3 kolory pozostawiaja ślad na bibule, więc chyba nie są zaschnięte.

Poradzono mi aby zainstalować aktualną wersję sterowników.

Dzięki za adres. A może to jeszce coś innego? Jezeli ktos ma więcej wiedzy to proszę o porady. :frowning:


(fiesta) #4

To że zostawiają ślad może świadczy o zapychających sie dyszach.

Wejdź w tryb serwisowy dutarki i tam powinna być opcja czyśc pojemniki z tuszem. Jak to nie pomoże postaw pojemnik na kilka godzin na zmoczonej udrażniaczem lub wodę husteczce higienicznej. Jeżeli to nic nie da :arrow: servis i czyszczenie głowicy cardriga w wannie ultradźwiękowej.


(Tadeusz52) #5

Ale biorąc na logikę to na papierze powinien zastac choć jakiś kolorowy ,kleks" a tymczasem nie ma ani śladu. Zadrukowane są tylko miejsca ,czarne", a tam gdzie powinno być ,kolorowo" nie ma żadnego śladu, tzn. jest ,biało" :?


(JNJN) #6

Załóż nowy kadridż oryginał kolor i zobacz,możliwe że ileś razy był nabijany lub dysze w głowicy zaschły lub jest uszkodzona.

Wyczyść styki i dobrze załóż.

Poczytaj tu o udrażnianiu,może pomoże.

http://druknet.pl/forum/?tid=14

W urządzeniach wielofunkcyjnych nie potrzeba sterownika aby sprawdzić czy wszystko gra z kolorem i czarnym - uruchamiasz kopiowanie(ksero) mono lub kolor z panelu drukarki - nawet nie włączasz kompa i tu musi prawidłowo kopiować,jak nie coś z urządzeniem.