Stery do radeona 9200 pod viste

(Pioterec) #1

Czy można gdzieś dostać sterowniki do radeona 9200 series pod viste bo na stronie ati nie ma takowych. Jeśli nie ma takich to czy można je zastąpić innymi?

(Kowal) #2

A sprawdzałeś czy stare sterowniki z xp działają?? Jeśli tak to może być powód dlaczego nei ma ich na stronie producenta.

Mi wiele sterowników do urządzeń pasowało od xp.

(Lgoczol) #3

Nie ma sterowników pod Vistę, bo system ten korzysta ze specjalnego modelu WDM (chyba tak się to nazywa), który wymaga sprzętowej obsługi DirectX 9, a 9200 obsługuje sprzętowo 8.1. Dlatego na stronie ATI sterowniki pod Vistę zaczynają się od modelu 9500 (sprzętowa obsługa DirectX 9). Pozostają te instalowane wraz z systemem. Te pod XP nie dadzą się zainstalować (próbowałem kiedyś). Bez sprzętowego wsparcia DirectX 9 i obsługi Shader Model 2.0 (9200 ma bodajże 1.4) nie uruchomi się Aero.

(Pioterec) #4

Szkoda , bardzo chciałem zobaczyć aero na swoim kompie, bo jeszcze nigdy nie miałem z nim styczności.

(Neo Pl 92) #5

sprubuj jeszcze raz zainstalowac stery z XP tylko zanim wlaczysz instalke kliknij na nia prawym klawiszem---> wlasciwosci---->zgodnosc i ustaw ,,zgodnosc z XP'' potem zastosuj i wlacz instalke od sterow.

(Jarekfront) #6

Ja z tym Radkiem to nawet bym się nie rozpędzał na Vistę .. Wg. mnie nawet mój jest za słaby .. A gdzie 9200 .. Nie mam sensu ..