Stery do sieciowki

Czy moze ktos posiada z Was sterowniki do karty sieciowej 3Com EtherLink XL PCI Combo NIC (3C9000-COMBO) bo nigdzie w internecie nie moge ich znalezc a sa mi potrzebne > pod windowsa 2000, ew. 98 jakby sie znalazly jeszcze. bede wdzieczny

sprobuj te:

http://support.3com.com/infodeli/tools/ … 3c90x1.exe

nie udalo sie … caly czas przy sieciowce w menadzerze urzadzen jest wykrzyknik… te stery tez nic nie pomogly …

Złączono Posta : 18.06.2006 (Nie) 13:43

chociaz nie wiem… bo pokazal sie komunikat ze nie ma zasobow do dzialania tego uzadzenia i ze jesli chce zeby dzialalo musze wylaczyc inne…tylko teraz pytanie co ??? :expressionless:

http://rarlab.webpark.pl/3com.zip

w archiwum sa 3 foldery, dla twojej karty powinien pasowac 1

ale przed instalacja odinstaluj te w menadzerze urzadzen


wejdz w zakladke zasoby i sprobuj ustawic auto lub recznie

no stery niby dobre ale nadal to samo :frowning: i chyba problem jest w tym ze brak podpisu cyfrowego… coz poczac :?

To raczej nie problem.

Odinstaluj dokładnie sterowniki karty - wyczyść system.

Wchodzisz do biosu i wyłącz na disabled nie używane porty i urządzenia i zapisz bios Save.

Instalujesz stery.

Jak to nic nie da,odinstaluj stery - wyłącz kompa i zmień slot PCI dla karty,unikaj I portu PCI licząc od AGP.

Instalujesz stery.

Jak to nic nie da,wyłącz kompa i wyłącz z sieci 230V,robisz reset biosu baterią/zworką,odpalasz bios - wyłączasz wszystko w biosie co niepotrzebne i zapisz bios Save.

Instalujesz stery.

port AGP to ten stary tak ? tylko ze jego nie moge wylaczyc bo to stary komp i na AGP jest podpieta dzwiekowka ktorej wogole nie wykrywa :expressionless: tylko ze ona nie jest prawde mowiac ani na AGP ani na PCI jest ciut ktotsze wejscie na niej niz AGP a dluzsze niz PCI :?

Złączono Posta : 18.06.2006 (Nie) 14:54

dobra sieciowce zmienilem gniazdo na inne… zaraz pod grafika no i zaczela dzialac :slight_smile: moze to samo zrobie z dzwiekiem… moze tez sie ruszy… no bo karta jest podobno w pelni sprawna ale nie wykrywa jej system :?

Coś Ci się myli port AGP - dla kart grafiki.

Dzwiękówka może jest na porcie ISA.

Weź książkę do płyty i poczytaj o gniazdach.

Podaj typ płyty i jej rewizję PCB.

mozliwe ze cos mi sie pomerdalo :wink:

co to za plyta ? pojecia nie mam … nigdzie na niej nic nie widze … chyba ze jakims everestem zaraz sprawdze… To troszeczke zabytek :wink:

sa 3 stare porty na niej takie czarne dlugie… i sa zwykle PCI takie standardowe… to tylko sieciowce zmienilem miejsce z ostatniego na pierwszy wolny …

a dzwiek jest wlasnie w takim starym porcie…

ksiazeczke… hehe niestety nie posiadam takowej :slight_smile: watpie zeby tyle lat co ma ten sprzet ona wytrzymala :wink:

Złączono Posta : 18.06.2006 (Nie) 15:06

mniejsza o wiekszosc :wink: zmiana gniazda dla dzwieku rowniez pomogla :wink: wszystko juz dziala :smiley: nie wiem jakim cudem :mrgreen: no ale dziala :slight_smile: dzieki za pomoc :wink: mozliwe ze ISA (takie stare porty dluzsze od PCI byc moze mi sie pomylila tylko ich nazwa :wink: )

To mogą być ISA.

Wejdziesz do biosu w sekcji PNP/PCI Configuration dla IRQ 3 i 4 zmienisz z PCI/PNP na ISA.

Opcje mogą być podobne więc szukaj na końcu zapisz bios Save.

I komp powinien wykryć sprzęt,jeśli nie spróbuj go zainstalować przez dodaj sprzęt lub z programu instalacyjnego do karty.

Jak dalej nic zmień slot ISA na ostatni lub inny i próba instalacji karty - jak dobra i masz stery powinna ruszyć.

ale jak juz poprzekladalem wyzej wszystko dziala znakomicie :slight_smile: i sieciowka i dziek :slight_smile: wiec juz chyba nie bede kombinowac poki co :slight_smile: chbya ze sie popsuje :wink: dzieki wielkie :smiley: