Stolik pod laptopa z chłodzeniem

Stolik pod laptopa z chłodzeniem.

Witam, jak wiecie lato zbliża się wielkimi krokami i mój postanowił mnie ostatnio uświadomić iż jest mu gorąco, tak więc przeczyściłem w miarę solidnie GPU, jednakże zabieg taki wystarcza jedynie na krótką metę. Tak więc pomyślałem czas na podstawkę chłodzącą, ale żeby nie brać w ciemno, postanowiłem pierw pożyczyć od znajomego podstawkę i sprawdzić czy w ogóle to pomaga, wynik testu był następujący szału jakiegoś tam nie ma, lecz laptop przestał się wyłączać, co było moim głównym celem. Tak więc główkując dalej, pomyślałem że i tak używam częściej stolika pod laptopa (takie drewniane gówienko coś pod ten styl -> http://allegro.pl/stolik-pod-laptopa-la … 80459.html), to może zakupie stolik już z chłodzeniem i tak znalazłem następujący model:

MODECOM COMFORT FAN PF10 -> http://www.modecom.pl/specyfikacja.php? … 27〈=pl

Parametry laptopa, mego:

rozm 37x27cm

GPU GF8600GTM, umieszczony w lewym górnym rogu, wylot na tył laptopa.

I tu mam kilka pytań, gdyż być może ktoś z was posiada ten stolik MODECOM’a, bądź jakiś inny który mógłby polecić i opisać go w kilki słowach.

Jeżeli ktoś posiada akurat ten model, lub ew. model bez wentylatora (czyli COMFORT P10, gdyż modele te różnią się jedynie właśnie tym), mógłby wymierzyć mi rozmiar blatu głównego (czyli tego na którym mieści się jedynie laptop), gdyż wszędzie podają jedynie wymiary całego blatu (55x30x7,5cm), nie podając rozmiarów poszczególnych elementów - wujek google też nie chce pomóc), oraz rozmiar maksymalny wysokości rzeczywistej czyli tej na nogi) od końca blatu do podłogi po maksymalnym jej rozłożeniu. Oraz zdjęcie tylnej części blatu głównego (pod laptopa) po przechyleniu jej w górę. I kilka słów jak akurat ten sprzęt się sprawuje.

Z góry dzięki, za wszelkie odpowiedzi.

W przypadku podstawek nie ma co oszczędzać i najlepiej wybrać sprawdzony sprzęt, np Zalman ZM-NC2000. Ewentualnie ciekawy Logitech Lapdesk N700 z głośnikami.

Na marginesie, jeśli laptop się wyłącza, warto przeczyścić chłodzenie. Oczywiście jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś.

Pierwsze co to przeczyściłem co się da, myślę też nad dokładnym wyczyszczeniem GPU, czyli otwarcia radiatora, przemycia, i nałożenia nowej pasty. Co do podkładek zgadzam się, nie warto oszczędzać jednakże jak napisałem wyżej zależy mi bardziej na stoliku chłodzącym niż podkładce.