Stosunkowa wolny dysk (Seagate). Pytanie do "Seagatowc'ów"

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem 1TB dysk Seagate, 7200 obr/min, SATA II. Zauważyłem jednak, że ten dysk dość wolno kopiuje, bądź przenosi dane między partycjami. Na moim poprzednim dysku Maxtora takie operacje zdawały się trwać o wiele krócej. Wg Win7 indeks wydajności tego dysku to 5.9. A jak wygląda ta sprawa w przypadku waszych Seagate’ów?

Oto ten model:

http://www.agito.pl/dyski-twarde/seagat … 42691.html

Poszukaj malenkiego programu HdTune około 500kB i włacz skanowanie"Error Scan" start powinno byc powyzej 40MB/sek zresztą wolne sektory pokaże na czerwono oznacz a to że hd konczy żywot ,to nie tylko segate.Powodzenia

Podaj dokładny model Maxtora, znajdziemy porównanie testów :wink: Anyway być może poziom fragmentacji jest wysoki?

Jakto kończy żywot? Dysk jest jeszcze nowy, na gwarancji!

Ściągnij program HDTune i tam możesz zmierzyć prędkosć dysku (zakładka Benchmark). Mam podobny model i startuje mi od prędkości 124MB/s. W BIOSie popatrz czy masz włączone opcje przyśpieszające pracę dysków. Też sporo zależy od chipsetu płyty głównej i sterowników chipsetu. Jak płyta główna będzie stara to z dysku pełnej mocy nie wyciśniesz.

Hd tune jest na tej stronie sprawdziłem ,włącz skanowanie może potrwac kilka godzin i bedziesz wiedział czy ma dobrą wydajnosc jak ma gwarancje to bardzo dobrze.

A co wam pokazuje Win7 w indeksie wydajności?

Dodane 12.12.2011 (Pn) 21:11

HD Tune pokazał mi:

min: 47,9MB/s

max: 128,4MB/s

average: 98,8MB/s

czas dostępu: 14,5ms

burst rate: 189,3MB/s

Parametry są bardzo dobre, nawet lepsze niż u mnie :slight_smile:

Prędkość min. jest trochę za niska chyba. Czas dostępu też wydaje się być duży.