Stracenie hasła biosa- co teraz?


(Classical001) #1

Mam ustawione hasło na biosa,niestety z powodu rzadkiego używania tego hasła zapomniałem je,a teraz pilnie potrzebuje wejsc do biosa. Mam laptopa acer aspire 7113 a bios phoenix... hasla uniwersalne nie dzialaja.... blagam was! !!


(Adax22) #2

Bios 1.35.1 http://www.majorgeeks.com/Bios_d235.html poczytj w sieci jest sporo programów do odczytu haseł BIOS


(Witos) #3

A nie wystarczyłoby wyciągnąć bateryjkę na jakiś czas? // Nie jestem tego pewien - pytam


(Lukaszk 89) #4

Tak. To też zresetuje bios. Można też znaleźć odpowiednie zworki na płycie głównej, ale wyciągnięcie baterii to chyba najlepszy i najpopularniejszy sposób.


(Adax22) #5

Dobrze ze pytasz bo kto pyta nie błądzi może i by wystarczyło tylko ze to nie jest komputer stacjonarny a laptop oto przykład http://www.subasta.pl/item-60413_acer_a ... _fvat.html i zapewne nikt nie będzie rozbierał laptopa tylko po to Lepszym rozwiązaniem w moim odczuciu w tym przypadku są programy do odzysku (odczytu) hasła Bios dostępne w sieci m.in na stronach vortalu.


#6

classical001 , na forum używamy polskich znaków (żźćąś itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(P Kieszek) #7

Żeby zresetować cały BIOS wystarczy jedną zworkę, tę, która jest najbliżej baterii, przełożyć z 1 i 2 na 2 i 3 na jakieś 5 sekund, a potem z powrotem przełożyć na 1 i 2.