"Strach" przed instalacją W7 i problem z VHD oraz bluescreen

No dobra, wgrane. Włączyłem, na starcie od razu chciałem wgrać sterowniki od internetu(ZTE ZXDSL 852) od visty, bo nie znalazłem do W7, a bez nich wywalało błąd 651. Instalują się, nagle STOP i koniec, teraz moge tylko xp uruchomić a w 7 wyskakuje czy chce naprawić i jak biore:

Uruchom normalnie to Starting windows i automatyczny restart,

biorę Napraw, szuka błędów i wywala że nie może naprawić i czy chcę wysłać raport. Pewnie będzie potrzebne reinstall.

  1. Tak patrzyłem przy okazji msconfig w XP i w boot.ini nie ma nic o windows 7 tylko jakieś uwagi o viście na początku, nie wiem dlaczego. Czy jak w razie usunę plik VHD to nie usunie mi bootloadera i nie stanę w miejscu? Nie znam się na tych sprawach z rozruchem kompletnie.

Jak usuniesz (skasujesz) VHD nie ruszy bootloadera .W bootloaderze dokonasz zmian właśnie przez msconfig.

Co do pierwszego aspektu to chyba faktycznie trzeba będzie zainstalować Windows7 od nowa,z tym że skasuj vhd a następnie powtórz te wszystkie czynności od nowa

sterowniki powinny działać a wrazie czego zainstaluj w trybie zgodności np z Vistą

;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

;

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

Czy widzisz to cokolwiek o windows 7, to jest boot.ini z win xp.

faktycznie nic nie ma o Windows7. O boot.ini możesz poczytać http://support.microsoft.com/kb/289022/pl nie modyfikowałem jeszcze tego pliku, może w tej sprawie pomogą inni

Od Visty informacje o rozruchu przechowywane są w magazynie BCD. Jednak, jeśli na dysk pozostanie tylko XP, to lepiej zrobić fixmbr i po krzyku, niż bawić się w konsoli z edycją wpisów w BCD.

Miałeś(-aś) na myśli chyba fixboot? I ja nie mam visty, to co mam zrobić, bo bcdedit nie ma w XP. Chyba tylko usunąć VHD i ten fixboot(bo chyba jak się nie mylę to fixmbr służy do czego innego, lecz nie jestem pewien.

EDIT: A może bootcfg?

EDIT2: Temat o deinstalowaniu 7-mki cały czas aktualny, napewno się przyda mi lub komuś innemu, ale informuję, że uruchomiłem Safe Mode i po usunięciu sterowników i przywróceniu przez System Restore moja 7-mka działa! Może tym razem uda się zaintalować sterowniki. Wtedy już tylko spolszczenie, Windows Update i kilka poprawek w bootloaderze(nazwy systemów) i wszystko będzie gotowe.

fixboot – To polecenie zapisuje na partycji systemowej nowy sektor rozruchowy partycji.

fixmbr – To polecenie zapisuje na dysku twardym nowy główny rekord rozruchowy.

bootcfg /rebuild – naprawia boot.ini

natomiast jeśli chodzi o usunięcie Windowsa7 z VHD to tak jak napisałem wcześniej zaznaczasz plik gdzie masz VHD i usuwasz z dysku a następnie:

start,uruchom.msconfig i usuwasz wpis o Windows7 z bootloadera i to wszystko.

Jak jesteśmy przy tych fixach to czytałem o tym w pomocy i nie wiem co to są te rekordy, sektory rozruchowe, z tych definicji w Pomocy też niewiele rozumiem. Ale w moim przypadku to co mam usuwać jak tego nie ma, ale narazie nie ma takiej potrzeby, fajnie, bo jak tylko wgrałem internet to już po 5 minutach miałem wszystkie sterowniki i wszystko gra w najlepsze.

EDIT: Chciałem sobie w msconfig zmienić czas oczekiwania w wyborze systemów. Wchodzę sobie w rozruch, a tam nie ma XP! A mimo to mam go do wyboru na liście i poprawnie się ładuje. Coś u mnie dziwne te wszystkie boot.ini i tym podobne.

Spróbuj we właściwościach systemu w uruchamianiu i odzyskiwaniu zmienić ten czas

fixmbr to naprawa pierwszego sektora calego dysku,gdzie jest i bootloader, i tablica partycji,nadpisuje cały sektor --stosuje się go gdy nie włącza się bootloader(bootloader z MBR odwołuje się do tablicy partycji w MBR , zdobywa wiedzę, która partycja jest startową,przekazuje działanie do kodu

który to kod uruchamia ntldr w sektorze rozruchowym tej partycji ,a ten uruchamia Windowsa - tak to wygląda.

fixboot to naprawa kodu startowego dla danej partycji systemowej

co się tyczy braku XP w msconfig to prawdopodobnie jest jakiś błąd w boot.ini

http://www.google.pl zawsze przyjdzie z pomocą to naprawdę nie boli :lol:

To jak go naprawić, tak abym mógł ustawić XP jako domyślny system? A i udało mi się zmienic czas. A co do google, wole zapytać się i uzyskać indywidualną odpowiedź na pytanie, a po to chyba jest to forum?!

PS. Mógłbyś bardziej dopasować emotikony, bo te co dałeś wcale nie pasuje do tekstu(no może ten ostatni troche)

http://www.searchengines.pl/Konsola-Odz … 14270.html

Zobacz sobie tutaj masz tam potrzebne informacje na temat konsoli odzyskiwania.Myślę że to powinno Ci pomóc! Owszem forum jest po to aby pomóc (chociaż niekoniecznie prowadzić za rączkę) naprowadzić na rozwiązanie problemu także za pomocą wujka Google!! :smiley: :smiley: