Stracona partycja?

Witam. Mam problem z jedną z moich partycji, Cała historia wygląda tak:

Kupiłem sobie Notebooka Asus M51V, przeszkadzała mi Vista po długich bojach zainstalowałem XP, z tym że partycje były tak zrobione że (C:) był partycją do wszystkiego (gry, muzyka, wszelkiego rodzaju programy,) natomiast na (D:) był zainstalowany system Windows XP, łącznie partycję miały ok. 350GB, wszystko pięknie działało do awarii systemu, nie chciał się uruchomić postanowiłem że wgram po prostu Windowsa od nowa, wziąłem się do pracy, podczas instalacji sformatowałem partycje ((D:) tam znajdował się Win XP) gdy chciałem wybrać partycje do zainstalowania (D:) wyskoczyło że ta partycja nie jest odpowiednią do zainstalowania systemu XP, z doświadczenia wiedziałem że muszę użyć programu Gparted i sformatować partycje na ntfs. Gdy uruchomił się GParted przeraziłem się, nie było widać partycji (C:) tylko cały dysk jako jeden w całości niesformatowany mający 297GB sformatowałem to co miałem podzieliłem na 3 partycje wgrałem Viste teraz moje pytanie czy te 53GB to ta stara patycja?. Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ na tej partycji znajdowało się kilka plików które są dla mnie bezcenne. Dodam że skasowałem ukrytą partycje która była kopią Visty.

Proszę o szybką pomoc.

Skoro miałeś na dysku “bezcenne” pliki, to nie trzeba było dzielić dysku dalej i formatować partycji i jeszcze do tego wgrywać system. Jaki dokładnie masz dysk? podejrzewam, że 320GB (wg producenta), który całkowitą rzeczywistą pojemność ma właśnie 297GB.

Moim zdaniem pliki są już nie do odzyskania w domowych warunkach - można było próbować przed ponownym podziałem i nadpisywaniem danych.

Pliki choć w części miałbyś szanse odzyskać,ale które i ile to zależy jak bardzo nowe pliki nadpisały stare.

Jeśli możesz odzyskać pliki z innych źródeł to radzę się nawet nie bawić.

Ewentualnie.

Hmm… może nie wyraziłem się dość jasno.

Zainstalowałem XP na dysku (D:) to też go sformatowałem gdy chciałem wgrać Viste wybrałem partycje (D:) lecz wyświetlił mi się komunikat że ta partycja nie jest poprawna do zainstalowania systemu. Użyłem GParted chciałem zmienić (D:) na ntfs lecz wyświetlił mi się cały dysk o pojemności 297GB. co miałem innego zrobić ?. A pytanko czy może być to związane z ustawieniami w biosie? Gdy chciałem zainstalować XP musiałem zmienić czytanie Sata na Optymalne.

Teraz to napisz o co Ci chodzi bo po tej wypowiedzi to już nie wiem.

Eh… :? . Zadam jedno pytanie. Czy jest możliwość że ta partycja jest gdziekolwiek ukryta ?. Czy ona się po prostu od tak sama skasowała.

Mam wielka prośbe! Mam właśnie tego asusa M51v i mam problem bo vista doprowadza mnie do szału :oops: Dlatego proszę o link do sterowników na xp.

Przepraszam że pisze tutaj ale nie znalazłem tego nigdzie a wy mówiliście ze macie xp na tym kompie.