Stracone partycje

(Great Sniper) #1

Prosze o pomoc bo mam wielki problem. Jakis czas temu zakupiłęm nowy dysk 80gb bo na starym juz miejsca nie miałem. podzieliłem go na dwie partycje w programie partiction magic 8.0

Teaz z racji ze komputer zaczał przymulać to postanowiłęm mu zafundować format, wiec wszystkie niezbędne pliki z dysku C:\ zgrałem na te nowe partycje myśląc ze będa tam bezpieczne... oj myliłem się :frowning: w trakcie gdy juz uruchamiał sięinstalator zeby zainstalować nową kopię musiałem wyjsc z pokoju na łądnych pare minut. Myślałem ze jak wrócę to będzie czekał na mnie gotowy instalator i tylko czekał az sformatuje kompa i zainstaluje nową kopie windows XP proffesional.. niesteety znów sie myliłem :frowning: bo jak przyszedłem to windows był załączony ten stary i nie miałem tych nowych partycji już :frowning: nie wiem jakim cudem. Chciałem coś zrobić w tym samym progmramie zeby odzyskac te partycje ale wyskakiwał mi błąd:

no i jestem załamany. przez to forat mi sie przełozu na inny termin. teraz dla mnie celem numer 1 jest odzyskanie wszystkich tych danych w jednym kawałku. bo miałem tam wiele zdjęc z mojej kolekcji,plików i dokumentów bardzo potrzebnych.

Prosze o pomoc co mozna z tym zrobić

(Pawel Pieczyrak) #2

Jeśli została usunięta cała partycja z danymi to odzyskanie ich jest prawie niemożliwe.

Uruchom instalatora Windows z płyty i sprawdź czy jest ta "usunięta" partycja w spisie.

(Great Sniper) #3

pisze "obszar nie podzielony na partycje" to co z tym zrobić?

(Gina Gina) #4

TestDisk

:spoko:

(Pawel Pieczyrak) #5

Jest to wolne miejsce na dysku, które nie zostało w żaden sposób wykorzystane. To pozostałość po usuniętej partycji.

Możesz utworzyć nową partycję korzystając z tego nieprzydzielonego miejsca.

(Great Sniper) #6

Spadłaś mi z nieba. co prawda w tym programie sie nie orientowałem totalnie ale ze słownikiem angielskiego jakoś dałem rady i teraz mam obie utracone partycje.

Dosłownie nie wiem jak Ci mam dziękować :slight_smile: dosłownie życie mi uratowałaś :slight_smile:

Stokrotne dzięki :slight_smile:

(Pawel Pieczyrak) #7

To niepozostaje ci nic innego jak utworzyć je od nowa i zainstalować system.

(Hashimoto) #8

Nie do końca. Dla systemu to może być zaledwie 16 Bajtów (tabela), a nawet kilka bitów...Przecież gdy usuwasz plik z kosza to tak naprawde usuwasz jeden bajt (jak pamietam dobrze to "dwa zera") - dla systemu ten obszar jest wolny.

Co do partycji - przeskanuj Unallocated -> Advance Scan przy pomocy Active@ Partiton Recovery - demo ale zobaczysz czy da się te dane odzyskać

(Great Sniper) #9

te dane mam juz odzyskane :slight_smile: wszystkie pliki są i wszystko chodzi już :slight_smile:

ten program jest na prawdo dobry :slight_smile:

dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

jesli znów cos na wali to zapewno tutaj zaglądne :slight_smile: