Strajk nauczycieli w Polsce

kolego Ty chyba sam nie wiesz o czym Ty piszesz ? nie rozumiem jaki związek ma wysokość pensji nauczyciela do poziomu jego nauczania ? nauczyciele mają tyle wolnego że inne grupy zawodowe mogą sobie tylko pomarzyć a jeśli nie podoba im się płaca niech zmienią swoją profesję i zostaną np budowlańcami w danii albo sprzątaczkami w irlandii

miałeś kiedyś do czynienia z tym zawodem lub kogoś znajomego, że piszesz takie brednie. Jak czytam takie teksty, to mi ręce opadają… Zapomniałeś jeszcze napisać, że na dzień nauczyciela dostają prezenty i na koniec roku także. oprócz tego jeżdżą sobie za darmo na wycieczki!!

Nasłuchasz się jakiś bredni i powtarzasz je dalej :confused:

napisałbym coś jeszcze na temat takiego podejścia do tematu, ale musiałbym sam sobie strzelić warna.

ATI ,

zanim zaczniesz płakać, że ktoś cię poniża, to przeczytaj to co napisałeś jeszcze raz.

Zaraz zacznę obficie rozdawać żółte kartki.

wiesz akurat mieszkam w pobliżu kilku nauczycieli jak ja wychodzę do pracy to oni są jeszcze w domu jak wracam z pracy to oni już są w domu więc o czym my mówimy ? zresztą, niedawno rozmawiałem z kolegą który uczy w liceum i mówił że generalnie to w ciągu roku jest niemal 3 miesiące wolnego (wakacje, ferie, przerwy świąteczne, rekolekcje, długie weekendy i “luzackie dni” z okazji różnych okazji [o których inni mogą pomarzyć]) zajęcia organizowane w tym czasie to fikcja zresztą wie to ten kto chociaż raz w nich uczestniczył.

kolejna sprawa to możliwość rocznego płatnego urlopu po uzyskaniu jakiegoś tam stażu pracy wystarczy zaświadczenie od lekarza niech mi ktoś poda inny zawód gdzie jest taka możliwość ? a wcześniejsze emerytury ciekawe dlaczego takowe nie należą się np budowlańcom przecież ich stan zdrowia po 30 latach pracy jest zapewne dużo gorszy i to nie spowodowane jest nadużywniem wysokoprocentowych napojów

także pozdrawiam wszystkich “ciężko pracujących” nauczycieli w innych zawodach jest o wiele lepiej

kwasna pikla ,

Bardzo dobrze mówisz… mają tyle wolnego, że spokojnie po szkole mogą sobie dorabiać. Przecież co dziennie w gimnazjum pracują 5/6 godzin, nie raz jakaś wywiadówka/rada . a WF’iści to nawet sprawdzianów nie muszą sprawdzać, ale z tym też mogą się uporać w tyle godzin ile mają wolnych. I jeszcze łajzy narzekają :stuck_out_tongue:

u mnie był strajk a w sąsiedniej gminie nie strajkowali tylko egzaminatorzy do matur bo np. dlaczego tylko część osob miala byc pokrzywdzona? mogliby na maturze z polskiego tak zrobic to by było sprawiedliwe

:lol:

Tak trafnych spostrzeżeń i wnikliwych obserwacji dawno nie widziałem.

:stuck_out_tongue:

I co jeszcze widziałeś ??

To że po końcu roku nauczyciele przyjeżdżają do domu wynajętą ciężarówką bo w ich osobówce łapówki się nie mieszczą ??

Tak kłapiesz jak by sobie życzyli ci co budują fałszywą opinię o tej grupie zawodowej :stuck_out_tongue:

W-f -iści to mają najlepiej . U mnie w szkole jest “Rambo” , nie wiem czemu go tak nazywają. Każe nam coś tam robić a sam nic nie robi . Nie przynieście nawet piłki ze składziku , tylko kogoś musi wysłać . Z jednej strony nauczyciele nie zarabiają wiele ale mają też dużo wolnego . U nas to z 4 miesiące są spokojnie wolnego - A to na wycieczkę czy zwolnienie . Jutro mam tylko 3 normalne lekcje a reszta to zastępstwa. :o :o .U nas czasami nauczyciele siedzą od 7 do 15 a czasami to w ogóle lekcji w dniu nie mają .Bibliotekarka u nas to tylko pączki je i siedzi przy komputerze i odbiera pocztę .

Kochani, spokojnie.

Był strajk, teraz go nie ma. Wiele szkół miało normalne lekcje, gdyż (w przypadku) mojej podpisano umowę z dyrekcją, że nie będą strajkować.

A czy nauczyciel się obija? Kto wie, pod koniec roku na pewno “odpoczywają” przy poprawiających uczniach… :wink:

a jeszcze lepiej jak mają 3 klasy np w liceum wtedy to juz w ogóle mają luzy przychodzi sobie na 3 godzinki do szkoły i później ma wolne :smiley:

Fakt faktem, że coby nie powiedzieć to i tak ktoś będzie pokrzywdzony. Ja np. nie chciałbym się użerać za 1000 zł z XXXXXXXX w gimnazjum 8)


Przegiąłeś

Asterisk

Plusy i minusy, ale to wszystko zależy od nauczyciela jak sobie radzi z klasą. Jaką wyrobi sobie opinie. Wiem jak jest u nas. Na polskim, geografii,plastyce to cisza jak makiem zasiał. na innych jest gorzej.

fiesta, widzisz takie jest życie widziałem wiele ciekawych rzeczy jak chcesz możemy o tym podyskutować, widzę że wśród wielu osób pewnie związanych jakoś ze środowiskiem nauczycielskim pewne uwagi krytyczne mimo iż prawdziwe są nie do zaakceptowania, trudno.

gdyby szkoły były prywatne żaden nauczyciel by nie strajkował ale żyjemy w takim państwie gdzie wolno

Bo tak z reguły jest że najwięcej do powiedzenia mają osoby które nie mają zielonego pojęcia na dany temat.

A jakie to ma znaczenie czy szkoły są prywatne czy państwowe?

Nauczyciele w szkołach prywatnych czy społecznych dostają pensje od państwa +dodatki z czesnego które płacą rodzice uczniów. Więc po co mieli by strajkować ??

Chodzą słuchy że jeśli nauczyciele nie dostaną podwyżek to będzie strajk generalny we wrześniu, tzn. nie będzie rozpoczęcia roku we wszystkich szkołach, dopóki nie wywalczą swojego.

nie zrozumiałeś mnie, mówiłem o całkowitym sprywatyzowaniu szkolnictwa (to samo tyczy się innych dziedzin w których państwo trzyma monopol) wolałbym płacić bezpośrednio niż moje pieniądze miały by przechodzić przez system skarbu państwa

Belfry mają tyle przywilejów i nie takie małe pensje, że to się w pale nie mieści. A jak pokazuje praktyka czasu wolnego mają tyle, iż pracują w 2 zawodach. Pewnie robotnik harujący na budowie tylko marzy o tym aby robić na belfra od WF-u, muzyki, plastyki którzy przychodzą do szkoły na 3 godziny, oprócz tego mają 3 m-ce przerwy i jeszcze moc innych przywilejów. Przecież te wymienione belfry nie mają żadnego prawa do pracy po 18 h na tydzień bo nie poprawiają klasówek! !!

rad @ interia.pl , dokładnie tak. Oni sami też chyba nie chcą podwyżki, bo bardzo dużo osób nie strajkowało. Nie wiedzą czego chcą. Powiedziałbym nawet o nieprzygotowywaniu się do zajęć, które mają “prowadzić” ("Co mieliśmy ostatnio?, “Tamto już przerobiliśmy?”, “Poczytajcie sobie teraz strony z podręcznika ja muszę na chwilkę wyjść”).

O belfrach powstała ciekawa stronka;

*********************

Argument bomba, po prostu otworzyły mi się oczy :lol:

Chłopie, zastanów się co ty wypisujesz :hahaha:

Ta.

Masz pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. Czepiacie sie tego wolnego. Co to za argument? Skoro dzieci mają wakacje, to nauczyciele, mam rozumieć, w polu powinni pracować w tym czasie :stuck_out_tongue: Od kiedy rekolekcje są dniami wolnymi :expressionless: Może on w szkole prowadzonej przez księży czy zakonnice uczy :confused: Jakie luzackie dni? Chłopie, twoje pojecie o szkolnictwie i znajomość tematu jest… .

W każdym zawodzie możesz wziąć urlop zdrowotny.

Chłopie, pomyśl trochę zanim palniesz następną mądrości. Czemu inne specyficzne zawody również mają wcześniejsze emerytury? Do przemyślenia - podpowiedź - np. pielęgniarki.

Krytyczne? Bezsensowne i większości wypadków nieprawdziwe. Z mitami i kitami trudno dyskutować.

Wymień kilka, niech oszukiwane społeczeństwo się dowie o niecnych knowaniach belfrów. BTW - widać masz za małą pałę.

Wysokie pensje. Przestań kpić. Jakbym ci powiedział ile zarabia moja lepsza połowa po 5 latach studiów, z uprawnieniami pedagogicznymi, po studiach dyplomowych (kilku), to by ci klapki spadły.

Jakiś przykład? Jedynych nauczycieli jakich znam, a znam ich niemało, którzy mają czas na pracę w dwóch zawodach to nauczyciele akademiccy.

Bzdety opowiadasz. Przygotowałeś się kiedyś do lekcji? Wiesz jak wygląda praca przed zaczęciem takiej lekcji? Jak się dowiesz, to wtedy pogadamy.