Straszne problemy, zawieszki i bluskriny przy instalacji win

złożyłem sobie nowy komputer

e2160 intel core duo/box

gigabyte GA-P31- DS3l

asus en9600 gt

modecom 400

2x1gb rddr2 patriot

po wielu niepowodzeniach o ktorych szkoda gadać udało mi sie zainstalować winde xp, większość sterownikow i po chwili klops. niebieski ekran i dupa. po ponownym odpaleniu kompa znowu wszystko śmiga i znowu dupa podobny bluskrin z tym ze po rebocie juz komp sie nie chciał odpalić. Po włączeniu odpalił sie program plyty glownej co sie zwie Xpress Recovery2. wybrałem opcje backup system no i dowiedziałem sie ze na dysku nie odnaleziono winodwsow… wyłączyłem włączam jeszcze raz i zawiesił sie zaraz po ekranie powitalnym gigabyte’a i wyświetleniu tych śmiesznych tabelek. a no i na dole migał kursor… przestraszyłem sie bo na dysku (no właśnie barracuda ata 40gb) miałem dwie partycje jedną na winde a na drugiej dane. raz dwa przelozylem dysk do kompa siostry ale komputer go nie widzi - jest w biosie jest w menedzerze urządzeń ale w moim komputerze go nie ma. Stwierdziłem ze zainstaluje winde na innym dysku (podobny do tamtego - maxtor ata 40gb tez dwie partycje) no ale komp sie zawieszał przed bootowaniem z płyty więc nie dało rady. na szczescie w miedzyczasie przypomniałem sobie ze powodem problemow moze być zasilacz UPC czy jak to tam sie nazywa - zasilacz 300W zasilacz w kompie 400W i tu pierwsze pytanie czy mogło to w jakiś sposob przyczynić sie do ewentualnych zniszczeń?

odłączyłem bydle i pomogło. Ucieszony zacząłem instalować winde - formatowanie, przygotowywanie pierdu pierdu i znowu bęc kochany bluskrin ale tym razem juz zrobiłem zdjecie index.php?get=1&f=1

z tego co pamiętam poprzednie były podobne. no i teraz pytanie do was co mam z tym fantem zrobić. tylko prosze duzymi literami bo laik ze mnie.

z gory wielkie dzieki za pomoc.

Poczytaj TU o błędzie 0x00000024 prawdopodobne uszkodzenie dysku.

Wg to pamięci (nie wiem jakim cudem) Bo u mnie też się tak działo kiedyś .Wymieniłem pamiątki i wszycho śmiga! !!

PS:NOWE Są??? :?:(PAMIĘCI)

Jeśli problem tyczy się pamięci:

Spróbuj wyjąć jedną kość ramu przy instalacji systemu. Potem możesz ponownie ją włożyć. Jeśli problem będzie występował nadal (z dwoma kośćmi) to możesz podwyższyć MINIMALNIE napięcie pamięci w biosie. Ja miałem podobny problem z bluescreenami i pomogło mi to co napisałem.

Możesz też włożyć jedną pamięć i przetestować ją programem Memtest86. Potem drugą (tamtą wyciągasz), aż znajdziesz tą wadliwą.

kości nowe. wszystko nowe. probowałem juz chyba wszystkich opcji - zamieniałem kości, przesuwałem, zostawiałem jedną… i tak przez 3 godziny. za kazdym razem robiłem memtest i ■■■■. albo wywalało błędy albo test sie zawieszał po około 10 min.

kriss moglbys krok po kroku powiedziec co i jak z tym napięciem? (dupa jestem w tym temacie)

a. obadałem w czasie robienia testow cos takiego jak 5-5-5-16 a na karcie mam 4-4-4-12 (jeśli dobrze pamiętam) niepowinienem czegoś w związku tym zmienic? a moze to wlasnie o tym mowisz kriss :stuck_out_tongue: sorry ale jak juz mowilem nie znam sie kompletnie

O tym kriss mówi, musisz wejść do BIOS-u (zaraz po włączeniu kompa dajesz DEL). W biosie szukasz opcji dotyczących podwyższania napięcia ram-u. Zapewne w części MB Intelligent Tweaker. Tam powinno być coś w stylu DDR2 OverVoltage. Ustawiasz o tyle więcej ile producent mówi. Naciskasz F10, zapisujesz i wychodzisz.

(to jest dla gigabyte ga-ep35c-ds3r, ale w innych powinno być podobnie)

hmm wolałbym nie ryzykować bo chyba mozna tu mowić o ryzyku. w końcu biore sie za coś o czym pojęcia nie mam. myślicie ze da rade złożyć reklamacje i dostać nowe kości ?

Możesz podwyższyć napięcie o 0.02 V, tzn. zamiast AUTO albo 1.80V dajesz 1.82(ewentualnie niewiele więcej). Prawdopodobieństwo, że coś się zwali po takiej zmianie to jakiś jeden procent (a może i jeszcze mniej). Ja także miałem podobny problem z dwoma kośćmi ramu.

Jeśli zaś to nie zadziała to chyba pozostaje Ci tylko reklamacja, o ile oczywiście chodzi tu o pamięci.

Zwróć tylko uwagę portip , że w giagbytach napięcie zwiększa się +0.1-0.7V, a nie podając zwyczajnie 1.8, 1.9V itd. Więc nie przesadź. Bywają też płyty tej firmy, gdzie w BIOSie napięcie zwiększa się podając przyrost procentowy, wtedy oczywiście kalkulator w dłoń.

no właśnie boje sie ze chodzi o kontrolery… ehh nie ma to jak sie nacieszyc nowym komputerem…

Jakie to są dokładnie pamięci. Patrioty Extreme DDR2 800, przykładowo potrzebują napięcia 2,2V (wtedy zwiększasz o 0.4 ze standardowych 1.8V).

A oto one: http://www.patriotmem.com/products/deta … 317&type=1

dokładnie takie jak piszesz.

udało sie. podnioslem napiecie o 0.2 i spoko. memtest nie wykryl blędow co więcej udało sie nawet zainstalowac winde.

teraz problem mam taki: zauwazylem ze komp lubi sie zawieszac na ekranie powitalnym plyty glownej… wyłączam go wtedy czekam 2 minuty włączam znowu i juz jest ok… wiecie o co moze chodzic ?

W dniu 22.04.2008 , o godzinie 21:29 został dopisany post przez portip

wszystko śmiga jak powinno. dzięki wszystkim wielkie. jesteście niezastąpieni =* <3 hehehe