Straszne wolne i glosne dzialanie + trojan?

mam taki problem. od pewnego czasu komp strasznie wolno chodzi, na dodatek - glosno. Wczesniej tego nei bylo. Dodatkowo mialem juz problemy ze stronami google jak cos wyszukiwalem to przenosilo mnie na inne strony. Juz jest niby wszystko ok, ale od tamtej pory wszystko jakos dziwnie dziala.

Na dodatek dzis po wlaczeniu kompa ku mojemu zdziwieniu na pulpicie moim oczom ukazala sie ikona “uptade.exe” ?? Po pierwsze - nawet nie wiem co to jest i skad sie wzielo. Po drugie - sprawdzilem ze plik zostal utworzony dzisiaj … o godzinie ok. 1 w nocy! !!

Podaje tu logi ktore zrobilem przed chwila:

HJ

oraz silent runners

Prosze o jakakolwiek pomoc. Moze cos tam zobaczycie.

Acha i co to jest

??

z gory dzieki za pomoc

Oba logi czyste.

System najbardziej spowalnia Ci Panda dlatego jeśli nie masz komputera o mocnej konfiguracji sprzętowej, to radziłbym się zastanowić na zmianą programu zabezpieczającego.

Spyware Doctor jest programem wątpliwej reputacji dlatego proponuję go usunąć. Sposób usunięcia jest podany tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 332#791332

Są to procesy systemowe <= są jak najbardziej w porządku i nic nie kombinuj z nimi.

Kosmetyka:

Panel sterowania >>> Java Plug-in >>> Update >>> odznacz opcję Check for updates automatically.

Start >>> uruchom >>> msconfig >>> zakładka Uruchamanie >>> możesz odznaczyć w/w.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania >>> Opcje regionalne >>> Języki >>> Szczegóły >>> Zaawansowane >>> zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Start >>> programy >>> autostart >>> możesz skasować z prawokliku.

Jeśli nie korzystasz z Messenger’a to go usuń: Start => uruchom => wpisz:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Dodatkowo przejrzyj temat Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.