Strasznie długi start systemu :(

Witam,

mam winxp pro + sp2, na początku było wszystko ok, lecz teraz system ładuje mi sie ok 5min! !!

z gory dzieki za odp, i oczywiscie wesolych swiat :wink:

Usuń wpis HJT i wklej log z SilentRunners.

Kosmetyka:

Panel sterowania => Java Plug-in => Update => odznacz opcję Check for updates automatically.

Jeśli QuickTime nie jest Ci bardzo potrzebny to zastąp go QuickTime Alternative.

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => możesz odznaczyć w/w.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

W opcjach komunikatorów możesz wyłączyć uruchamianie przy starcie systemu jeśli nie jest Ci potrzebne.

Start => programy => autostart => kasacja z prawokliku.

Jeśli nie używasz Messenger’a to go usuń: start => uruchom => wpisz polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Dodatkowo przejrzyj XP - Optymalizacja, odchudzanie dla trochę bardziej zaawansowanych. Lub Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP dla trochę mniej zaawansowanych.

ok, dzięki za szybką odp, po śniadanku zobacze czy coś pomoże, log z Silent Runners:

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Po wykonaniu możesz wkleić nowy log z Silenta.

Ok, pomogło trochę szybciej się ładuje, tylko że czarna plansza po logo windows była wcześniej z 2-3sec, teraz ok 10-15sec, i troszkę dłużej ładuje się po wybraniu użytkownika. Jeszcze zrobiłem pagedefraga, i optymalizacje bootvis’em, oraz czysczenie+kompatkowanie rejestru jv16.

Oto nowy log z silenta:

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

I to już wszystko.

fajnie, system może ładuje się szybciej, ale nie mogę żadnej płytki nagrać, bufor zapełnia się do końca, po czym spada do 0, zaczyna nagrywać płytkę, ale w pewnym momencie staje i wywala error :confused:

Podaj bardziej szczegółowe informacje na temat problemu:

  • w jakim programie nagrywasz?

  • czy w przypadku każdego rodzaju i producenta płytek tak się dzieje?

  • jaki error się pokazuje?

  • jaką masz nagrywarkę?

Zajrzyj tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=145958

W ogóle jakoś komp spowolnił, chyba bez reinstalki się nie obędzie, co do problemu z płytkami, to nagrywam w Ashampp Burning Studio 6, nagrywam na tych samych dvd co zawsze, czyli verbatim’y + x16 z którymi nigdy problemu nie miałem, error że nie udało się zakończyć procesu nagrywania, żadnych szczegółów, nagrywka to pioneer dvr-109 (co prawda najstarszy bios, gdyż przy próbie aktualizacji nie wykrywa mi jej, nie wiem czemu, ale nagrywarke mam z 2 lata, i przez ten czas może z 5-6 źle się nagrało,a dzisiaj aż 2…) Jak tym razem znów się nie uda, to spróbuje w Nero.

Złączono Posta : 08.04.2007 (Nie) 19:14

Fajnie, po restarcie (nic nie zmieniałem) wogóle mi nagrywary nie widzi, taki błąd w menagerze urządzeń:

System Windows pomyślnie załadował sterownik urządzenia dla tego sprzętu, ale nie może odnaleźć urządzenia sprzętowego. (Kod 41)

wyłączenie/włączenie nic nie daje, odinstalowanie i zainstalowanie też nie :confused:

help me…

Złączono Posta : 08.04.2007 (Nie) 19:42

Ok, już poradziłem sobie z nagrywarką, tzn widzi mi, nero nie mogę zainstalować (błąd że nie może stworzyć powłoki shell),a ashampoo nagrywa mi płytke z 30min :confused: