Strasznie wysoki, skaczący ping przy Neostradzie

Od kilku dniu, mianowicie od jakichś dwóch tygodni mam straszny problem z pingiem. Momentami ping jest zadowalający (60-100) ale przez przeważającą większość czasu ping nieustanie skacze i przybiera wartośći od 100 do nawet 4000+ (nie żartuje, rekordowy wynik to chyba 4500). Mieszkamy w domu jeszcze z dwoma piętrami studentów i naszym właścicielem, a zarazem administatorem, któy twierdzi, że nic nie może na to poradzić- sprzęt podpięty jest prawidłowo, neostrada 13 MB starczała jak do tej pory i służyłą do niedawna bez zarzutów. Z internetem laptopy łączą się kablem, standardową rj45. W sieci nikt nie ściąga dużych plików, p2p także zawsze jest wyłączone (u każdego, administrator monitoruje sieć wiresharkiem więc ma na to pogląd) Można coś zaradzić na taki skaczący ping? W grach multiplayer ping 2000+ jest to katorga :frowning:

 

Pzewidując przyszłe odpowiedzi co do postu: nie, komputer nie jest zainfekowany, w tle nie ma włączonych żadnych programów typu GG, Skype, klienty sieci torrent itp. Odinstalowany jest także program Pando Booster, który rzekomo instaluje się podczas instalacji LOL’a i zamula sieć.

 

Do postu załączam screny stałego pingu (w danym momencie w sieci nikt nachalnie nic nie ściąga, działa standardowo).post-95224-0-33814600-1389380495_thumb.j