Strasznie zamula komp przy wyłanczaniu

witam

mam problem gdy wyłanczam kompa to albo zamuli i musze resetować gdy klikne start —> Wyłącz komputer albo się uda ale gdy się pokazuje niebieskie tło pisze zamykm system chyba :slight_smile: to musze czekać ponad 2 min :shock: :shock: ;/ moge jakoś skucić ten czas zamykania ?? HELP :frowning: :frowning: :? :?

wyłącz programy takie jak firewall czy av ręcznie a potem zamknij

zrób też to:

  1. Startujesz do Konsoli Odzyskiwania

  2. W linii komend wpisujesz następujące polecenia (po każdym ENTER):

cd c:\windows\system32\config

ren system system.old

copy system.old system

Tez mam taki problem tylko ze nie rozumiem co mam zrobic z powyzszego posta:(

master_zonk6 możesz jakoś jaśniej napisać albo jakiś inny wariant :smiley: :smiley: :mrgreen: :mrgreen:

Konsola odzyskiwania

ok byłem w konsoli odzyskiwania ale gdy to wpisałem po naduśnięcu entera pokazywało system nie może odnaleść określonej ścieżki :evil: :oops:

Złączono Posta : 15.12.2006 (Pią) 22:04

ok już zrobiłem żle wpisywałem ;/ i co teraz powinno działać ??? :shock:

@master_zonk6 w czym to ma pomóc, wiedząc że plik system jest ładowany podczas bootowania do pamięci :!:

ok ale jeszcze dłużęj się włancza ;/ HELP :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :-x :-x :twisted: :oops: :oops:

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 8:35

sorry wyłancza (poprawka) :] :lol:

tym, że mi pomogło :stuck_out_tongue:

no i co teraz mam zrobić ??? przez ciebie jeszcze dłużej się wyłancza :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ale przy uruchaminiu systemu, to się zgodzę.

@barti_x wyłącz usługe indeksowania oraz NVidia Driver Helper Service jeżeli masz takową kartę, start-> uruchom-> services.msc

wklej logi

  1. Nie obwiniaj nikogo tylko samego siebie. :twisted:

Te komendy w konsoli powodują defragmentację rejestru systemowego przez co włączanie i wyłączanie komputera powinno przebiegać szybciej

  1. System zapisuje ustawienia na dysku i w rejestrze podczas zamykania systemu

  2. Użyj programu do testowania dysku możliwe, że pada

  3. Przeskanuj kompa na obecność syfu

  4. Zrób porządek na dysku

  5. Zrób defragmentację przyzwoitym programem

  6. Jeszcze raz: nie obwiniaj nikogo na forum. Nie musisz stosować się do porad zamiszczonych na tym forum. Dla mnie to pomogło

ok sorry ;] :slight_smile:

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 23:57

michalm92 masz