Straszny problem komputer nieche się uruchomić!

Ostatnio chiałem przeinstalować stare sterowniki karty graficznej na nowe, kiedy odinstalowywałem stare stery z dodaj usuń programy pojawił sie komunikat ze che uruchomić kompa ja zazczanczyłem że zrobie to później i poszłem jescze do MÓJ KOMPUTER> WŁAŚCIWOŚCI SPRZET MENADŻER SPRZETU i odinstalowałem urzodzenie czyli karte graficzno kiedy również poproszono o restar kompa po czym wcsnolem tak che teraz uruchomić omputer… kiedy uruchamiałem komputer wciskałem sporo Ffuf bo zapomniałem kórym F przechodzi sie do trybu awaryjnego, a chiałem tam przejść ay muc usunoć pozostałości po sterownikach lecz keidy udało mi sie wejść do tego miejsca gdzie wybieram tryb awaryjny ładowało sie gdy nagle komp zzrestartwoał sie… kiedy niewciskałem żadnych Ffuf pojawił sie samoczynnie komunikat z opcjami ja wybrąłem to gdzie pisało uruchom stystem normalnie czy jakoś tak i kiedy sie ładowało komp sie zrestartował i tak cały czas się dzieje co kolwiek neizrobie czy w trybie awaryjnym czy w normalnym Komputer podczas logowania restartuje się i nieda ię go włonczyć… POMOCY niewiem co robić mniałem tam bardzo wązne rzeczy na komputzerze :oops: :frowning:

usuń te stery w awaryjnym i nic nie instaluj. Potem restart.

ale ja teraz niemoge nic uruchomić nawet awaryjnego. poprostu włonczam komputer pokazuje sie okno gdzie mam wybrać jak uruchomić system biore tryb nomralny łąduje sie i restartuje biore awarjny pokazujo sie literki i nagle komp sie restartuje co kolwiek teraz niewybiore komp nieche sie uruchomić

Zresetuj bios zworką lub wyjmij baterię i odczekaj chwilę potem próba.

Jak nic nie pomoże to po kolei:

• Przetestuj pamięci memtestem,

• Jak masz to wrzuć na chwilę inną grafikę

• sprawdź zasilacz

• zobacz na kondensatory

• wrzuć płytkę instalacyjną xp i napraw

Masz po prostu smietnik w sterownikach. Zostaje reinstalacja Windowsa. BIOS nie ma tu nic do rzeczy.

Z tym, że bios może nie mieć nic do rzeczy to się mogę zgodzić.

Ale skąd ta pewność ??

Uruchom z płyty instalacyjnej windows. Przejdź do konsoli odzyskiwania (będzie się pytał co zrobić to dajesz R) zaloguj się do swojej windy ( jak miałeś 1 to wciskasz 1 i potem hasło jak miałeś). W konsoli wpisujesz:

listsvc

Wyświetli Ci nazwy sterowników. Znajdź ten od grafy, najedź na niego i esc.

Wpisujesz disable xxxx

xxxx - to co jest nad słowem sterownik

Potem exit i enter żeby wyjść.

W ten sposób wyłączysz sterownik. A jak to nic nie da to zamiast disable wpisz del to usunie sterownik.

Gdy pojawią się opcje uruchamiania, wybierz:

:arrow: Ostatnia znana dobra konfiguracja

lub

:arrow: Włącz tryb VGA

Zresetuj bios zworką lub wyjmij baterię i odczekaj chwilę potem próba.

Jak nic nie pomoże to po kolei:

- Przetestuj pamięci memtestem,

- Jak masz to wrzuć na chwilę inną grafikę

- sprawdź zasilacz

- zobacz na kondensatory

- wrzuć płytkę instalacyjną xp i napraw

Nic z tego nierozumiem … czarna magia dla mnie to co tu pisze, a z tą reinstalacjo systemu wndows to wydaje mi sie że mogło by to poprawić tylko niewiem jak to zrobić tak żebym niesformatował kompa! Złączono Posta : 11.11.2006 (Sob) 8:54

Uruchom z płyty instalacyjnej windows. Przejdź do konsoli odzyskiwania (będzie się pytał co zrobić to dajesz R) zaloguj się do swojej windy ( jak miałeś 1 to wciskasz 1 i potem hasło jak miałeś). W konsoli wpisujesz:

listsvc

Wyświetli Ci nazwy sterowników

jak to wpisuje to nic się niepokazuje mi

Jak chcesz spróbować naprawic bez formata to wrzuć płytę instalacyjną zbutuj z niej kompa i pierwszą opcję R (napraw) omiń i przejdź dalej, potem powinna pojawić się druga. I dopiero teraz wciśnij R.

Dobra Lipa, Już zaczołem formatować… :oops: :frowning: :frowning:

To teraz pomijając te stery jak odzyskać pliki po formacie wiem że da rade, policja potrafi przy odnadywaniu cracków po formacie więc saywy z gier dąło by rade odsykać a przedewrzystkim pliki textowe??

Złączono Posta : 11.11.2006 (Sob) 9:38

A tak propo ja niezaznaczałem formatuj tylko instaluj na danej partycji ale napisano że na tej partycji jest coś uszkodzone i trzeba ją sformatować wiec… no ale teraz tytlko na odzyskaniu plików mi zależy przed formatowaniem

Zrób sprawdzanie dysku, Konsola odzyskiwania i komenda CHKDSK /r a stosowałeś się do wyżej wymienionej porady :?:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78136