Straszny problem przy odpalaniu kompa!

Mam problem… Odpalam komputer, wszystko jest ok, otwiera się Windows XP, pojawia się pulpit, wszystkie ikony po czym wyskakuje mi czarne okienko (takie jak okno komend) z napisem: C:/windows/mwfire… - plik zbyt duży do otworzenia (czy jakoś tak)… W tym momencie jakby zawiesza mi sie komputer, nie mogę kliknąć w żadną ikonę, po prostu nie mogę zrobić NIC.

Dopiero gdy kliknę CTR+ALT+DEL i wyłączę explorer.exe oraz ctfmon.exe (znika mi wszystko z pulpitu poza oknem menedżera urządzeń i tapetą bez ikon) mogę normalnie pracować - mogę otwierać programy wpisując w ścieżkę komend w Menedżerze urządzeń…

Co zrobić żeby mój komputer działał normalnie?? Pomóżcie! !!

Mogłbys podac dokładny komunikat błedu.

Uzyj konsoli odzyskiwania z płyty:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Wyskakuje mi to okienko i w tym momencie komp się zawiesza, jest pulpit elegancko wszystkie ikonki, ale nie mogę w żadną kliknąć, mogę ruszać myszą ale nie mogę nic kliknąć… Dopiero jak wyłączę EXPLORER.EXE i CTFMON.EXE to mogę odpalać programy przez Menedżera Urządzeń…

moze masz jakas niepoprawna aplikacje w autostarcie i zrob to co Zenek Rolnik pisal

A może instalowałeś jakieś tapety lub wygaszacze , których już nie masz na kompie.

Może to ten problem , ale nie jestem pewny.

Może coś Ci zapaskudziło kompa i podczas uruchamiania PC uruchamia jakiś nieznany proces.

Zainstaluj program tuneXP.

Potem wlacz ze ustawil szybkie bootowanie komputera.

U mnie to pomaga i czuc ze komputer sie szybciej wlacza.

Jesli jednak jakas aplikacja Ci muli to najpierw ja wylacz z msconfig :wink: