Strata jako ści podczas zrzucania materiału DV

Mam problem.

Posiadam kamerę DV Samsunga , ostatnio kupiłem zestaw Pinacle Studio Moviebox Deelux USB. Zmontowałem kilka materiałów i zauwarzyłem że gotowy film traci na jakości chodzi o kolor i ostrość. Zapisywałem plik w formacie mpeg o rozdzielczości 640x480 , montowałem w programie Windows Movie Maker ze względu na jego prostote. Wcześniej uzywałem programu orginalnego Pinaclla i było podobnie. Nie wiem co mam zrobić

w czym tkwi problem? W programie, w tym ze sygnał jest przesyłany przez uządzenie USB a nie przez kartę? czy powinienem reklamować ten zestaw? javascript:emoticon(’:(’)

Dla mnie nie powinno się zgrywać materiału z kamery przez łacze USB tylko FireWire (IEEE 1394).

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire

beo: mi sięwydaje że to przez kamere a nie przez oprogramowanie… ale znawcą nie jestem

Kamera jest podłączona do specjalnej przystawki kablem DV a ta przystawka jest połączona z komputerem przez USB i jeśli to jest wadliwe to będę to reklamował tylko muszę być pewny. A kamera jak to kamera rewelacją nie jest ale jest strata na jakośći chociaż i tak nie jest najlepsz ale zawsze

Spróbuj przegrać materiał przez łącze FireWire (IEEE 1394) jeśli masz możliwość.

w karcie graficznej nie mam takiego łącza mam tylko przez tą przystawkę Pinacla tam jest wejśćie 6 pinowe oprócz s-video i czincza

Witam.

Beo : Z tego co się orientuję ten konwerter Pinnacle kosztuje około 1000 PLN (może teraz ceny spadły). Posiadasz kamerę miniDV. Żeby zgrać materiał z kamery cyfrowej na HDD PC-ta potrzebny jest kontroler FireWire (IEEE 1394) w PC-cie na płycie głównej (nowe płyty mają) lub jako osobna karta PCI. Do tego kabel połączeniowy i oprogramowanie. Karta PCI IEEE 1394 + soft kosztuje około 60 PLN. Jeśli teraz zgrywasz przez port USB a jest to standard USB 1.1 to nie ma możliwości zgrania pełnego strumienia DV. Zapewnia to dopiero standard USB 2.0 lub wyżej wymieniony IEEE 1394a. Jak masz możliwość zwrotu tego MovieBox-a to najlepiej tak zrobić. Po co wydawać tyle kasy. Jeśli będę mógł jeszcze w czymś pomóc to cała przyjemność po mojej stronie.

Jeszcze jedno - określenia FireWire, IEEE 1394, port DV, port iLink są w zasadzie równoznaczne. Zobacz jeszcze to :

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/premiere1/strona2.php

Pozdrawiam : Marian

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 9:28

Dodam jeszcze : Zgrywaj materiał nie do mpeg lecz do *.avi(DV) czyli materiał z kamery cyfrowej będzie zgrany dokładnie tak jak jest zapisany na taśmie miniDV (bit po bicie). 1 godzina = około 13 GB. Dopiero po montażu kodowanie do formatu mpeg1 (VCD) mpeg2 (SVCD, DVD) lub mpeg4 (DiviX lub XviD).

Ten Movie BOX Delux kosztuje 450 zł

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 10:10

Jakim programem zapisywać film na płycie dvd tz chodzi o utworzenie dysku dvd z pliku mpeg.

Orientujecie się może , szukam programu do montażu filmów w którym jest mozliwość regulacji poziomu dzwieku poszczególnych sekwencji wideo. Nie zależy mi na duzej ilości przejść między klipami. Kiedyś miałem program Adobe Primier 5,5 , orientujecie się czy są nowsze polskie wersje tego programu współp[racujące z nagrywarkami dvd?

bardzo dobry program i rozbudowany to Sony Vegas ! Bomba…jakosc filmu wynikowego tez jest super…

Witam.

Subiektywna opinia : Polecam Ulead Video Studio 9. Wersja trial 30 dni do pobrania ze strony producenta.

Sam używam UVS 8.

Pozdrawiam : Marian