Straty pakietów - jaka przyczyna?

Od kilku albo kilkunastu dni moje połączenie z internetem “ma czkawkę” - prędkość taka jaka powinna być, ale co kilkanaście/kilkadziesiąt sekund się zawiesza na 2-3 sekundy. Połączenie kompa z internetem przez wifi, dostawca internetu - toya. moduł wifi podłączony do pc - tp-link TL-WN722N. Kilka razy pingowałem google.pl po 3-15 minut, straty pakietów 3-10%. Do sieci podłączone jest do 5 komputerów na raz (ilość działających na raz nie wpływa na w.w. “czkawkę”). Problemy z połączeniem występują tylko na jednym komputerze i pojawiły się nagle. Na komputerze z wadliwym połączeniem jest windows 7 (2 razy stawiany od nowa w ciągu ostatniego miesiąca). Nie mogę niestety znaleźć zapasowego modułu wifi żeby móc wyeliminować możliwość uszkodzenia pierwszego.

Kanały wifi skanowałem inSSIDerem, wszystkie kanały są mniejwięcej równo zawalone, w zasięgu wykrywam 15-25 sieci. Zmiana kanału nie pomogła.

Podłączenie komputera do routera kablem niestety odpada.

Przeprowadzimy test. Na dysku twardym c utwórz plik tekstowy test.txt następnie w wierszu poleceń wpisz cd\ następnie tracert onet.pl >>c:\test.txt Wklej zawartość pliku test.txt na forum. Trzeba sprawdzić, w którym momencie następują te skoki.

Problem został rozwiązany. Pomogło wyłączenie połączeń IPv6.