Straz miejska

a co za problem wejsc skontrolowac ,a potem zdobyc nakaz jeny zaden

a do tego czego sie boisz; tylko nieuczciwi sie boja nie ihihhih

cosik masz na sumieniu :smiley: :smiley:

Do kogo to piszesz :wink:

Myślę, że to wam wyjaśni jakie uprawnienia ma Policja, natomiast Straż Miejska nie ma uprawnień do przeszukania, gdyż nie jest innym organem w myśl art. 220. § 1 KPK.

Jak coś znajdą to nie stanowi dla policji problemu załatwić prokuratorskiego nakazu rewizji (nawet z datą wsteczną :P) :smiley: :smiley: :smiley:

Jak będą mieli nakaz to wszystko przyjmą

No cóż niezwykle interesująca dyskusja z elementami prawno-ironicznymi…jako zupełny “laik” w tym temacie mogę dla jasności tylko wskazać dwa z kilku aktów prawnych regulujących uprawnienia

Straży Miejskich i Gminnych.

Ustawa

Rozporządzenie

juz się na śląsku wbijali bez nakazów. jeżeli nie mają nakazu możesz ich nie wpuścić ale jeżeli jest podejrzenie przestępstwa to sie wbijają siłą. ślązaki dyski czyściły oj czyściły :smiley:

dobra nie wazne pozyjemy zobaczymy!! Plyty schowane dyski odlaczone:D

Czyli jednak masz się czego bać :PPP

I co myślisz że funkcjonariusz będzie na tyle głupi że się nie domyśli czego masz wyjęty HDD z kompa :roll: :roll: :roll:

Dysk sie popsul i zanioslem do serwisu :stuck_out_tongue:

Re:

A gdzie powierdzenie ??

Pies zjadł :lol:

Szkoda mojej klawiatury na takie dyskusje.

Jedyny komentarz z mojej strony:

O święta naiwności

:x :x :x :x

nieposiadanie dysku, nie obliguje cie do tłumaczenia dlaczego go nie posiadasz, mówisz, że niemasz i tyle, lub ze sie uszkodził i wyrzuciłes :slight_smile:

pozatym trza mieć nakaz by rozkłądać kompa czyjegoś, w celu sprawdzenia elementów, pokazujesz pudełka, fakture zakupu i po sprawie :slight_smile:

Co Wy w kółko z jakimś mitycznym nakazem ??

Rozumiem iż świadomość prawna może być u kogoś na niskim poziomie i da się z tym żyć…ale kilka postów wstecz jest piękny fragment Kodeksu Postępowania Karnego,który jasno mówi o postępowaniu w sprawach “nie cierpiących zwłoki”…a potem się martwimy o “nakaz”. Daję głowę iż w przypadku podejrzenia o nielegalny soft w Twoim kompie,każdy funkcjonariusz bez zmrużenia oka by wywalił na wierzch bebechy sprzętu nie przejmując się brakiem nakazu.

A tak na marginesie to pokrewny temat był już gruntownie przerabiany na forum…pytanie w poście otwierającym dotyczyło Straży Miejskiej.

jeżeli twój komputer jest starszy niż 2 lata nie musisz mieć żadnych dokumnetów :smiley:

dysku nie ma i tyle. zbieram na nowy bo na starym magnes położyłem 8)

ale na kompa czy soft??

na kompa na pewno. na soft chyba też. wszystkie dokumenty musisz trzymać 2 lata. potem jak chcą kontrolować to już nie twój problem ^^

Przepisy art. 219 dotyczą sytuacji, gdy toczy się już postępowanie w sprawie. A w art. 220 § 2 jest napisane wyraźnie, że postanowienie sądu lub prokuratora należy pokazać osobie, u której przeszukanie ma być przepowadzone.

A zatem:

Nie można okazać nakazu przeszukania przed przeszukaniem, jeśli zostanie ono wystawione dopiero po przeszukaniu z datą wsteczną.

Poza tym jest jeszcze przepis art. 230 § 1 Kpk:

“Jeżeli zatrzymanie rzeczy lub przeszukanie nastąpiło bez uprzedniego polecenia sądu lub prokuratora, a w ciągu 7 dni od dnia czynności nie nastąpiło jej zatwierdzenie, należy niezwłocznie zwrócić zatrzymane rzeczy osobie uprawnionej, chyba że nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 § 4.”