Strażnie ważne pytanie (grafika ATI)

(Adzisko) #1

Mam strasznie wazne pytanie ? jak zmienic czestotliwosc agp w Viscie? z x8 na x4. Na x8 wyłancza mi kompa podobnie jak na Xp. Prosze o pomoc

(Wujek 15) #2

Hmm idz do skelpu zareklamuj plyte glowna.. bo to pewnie jakis problem hardwareowy.. a AGP zmien .. biosie.

(Adzisko) #3

no wlasnie ;/ opcje zmiany agp w biosie mam zablokowama :frowning:

(Wujek 15) #4

To w nowych sterownikach ( pobranych ze strony producenta karty ) nie zmienisz tego. Musisz wgrac standardowe sterowniki odrazu po formacie.. z plytki ogryinalnej dolaczonej do karty graficznej. Tam jest opcja :slight_smile: Tylko nie instaluj Control Center bo inaczej tez nie zmienisz. Zainstaluj sterowniki bez.. to we wlasciwosciach ekranu bedziesz mial kilkanascie zakladek w ktorych to zmienisz...

(Adzisko) #5

no tak tylko dlugo na tych sterach do xpeka nie pociagne trzeba bedzie zmieenic i wtedy co? znowu sie zmieni na x8 :frowning:

(Wujek 15) #6

Nie no wtedy juz sie nie powinno zmienic. A Twoja plyta obsluguje AGP 8 ? Podal model płyty głownej. W standardzie powinienes miec nastawione X8. Jesli mozesz uaktualnij bios na nowszy wtedy powinno byc juz Elegancko :slight_smile:

(Adzisko) #7

Abit VT7 obsluguje x8 ale ja chce przejsc na x4 bo przy x8 komp sie wylancza!

(Wujek 15) #8

Aaaaaaaaaa... Na odwrot.. uaktulanij.. biosa.. bo nie mozliwe.. zebys zejsc nie mogl.. Chociaz pierw zresetuj biosą zworką obok baterii lub wyjmij baterie i wloz ją za moment.

Albo poprostu uzyj programu nvhardpage

(Adzisko) #9

omg nvhardpage to jest do podkrecania kart Nvidi a pozatym niema jeszcze versji pod viste. Riva Tuner tez nic nie daje ! :frowning: he Znaktos odpowiedz na moje pytanie ??

(Wujek 15) #10

pulpit -> właściwości -> zaawansowane -> SMARTGART.. Taka droge powinienes miec do zmiany AGP..

http://file.abit.com.tw/pub/download/bi ... /vt714.exe

I co sie bedziesz bawił :wink:

(Adzisko) #11

smartgarta niema na sterownikach do Visty

(Wujek 15) #12

Nie ma nie ma.. czlowieku patrz co ja do Ciebie pisze. Sam mam Ati juz X lat..Czytaj poczatkowe posty.

(Adzisko) #13

(Wujek 15) #14

Raczej przejsc na AGP 4 na Viscie chyba nie mozesz... uaktualnij biosa.. podalem Ci link wyzej..

(Adzisko) #15

Po otworzeniu tego pliku wyskakuje konsola na 0,5sek i sie wylancza ;/

(Wujek 15) #16

Umiesz uaktualniac bios ?

zmien agp driving control w biosie na Manual i potem AGP driving Value z DA na np. DB

(Adzisko) #17

niewiem ;]

Edit#

a myslisz ze tak nie robilem ;] zmieniajac na manual modblokowywuje sie inna opcja a x8 zostaje zamrozone :[

Złączono Posta : 05.03.2007 (Pon) 9:02

nieda rady z poziomu visty uaktualnc biosa przy PlashMenu ;/