Strażnik wartości rejestru

Witam

Mam pewien problem. Co jakiś czas zmiania mi się nazwa użytkownika na którego jest zarejestrowany Windows (mój komputer\właściwości). Spotkałem się z tym problemem na kilku komputerach, zarówno z Windows XP Pro jak i Home. Zostają ustawione następujące dane:

Użytkownik: Nowak , Organizacja: Bin.

Zaznaczam, że posiadam legalny system Home, ale problem również występuje na pirackim Pro.

Aby naprawić problem zmieniam ręcznie wartość klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\RegisteredOwner oraz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\RegisteredOrganization na dane prawidłowe.

Pomyślałem, że problem można rozwiązać wykorzystując jakiś program który śledziłby te dwa klucze i w przypadku ich zmiany wyświetlałby aplikację która to próbuje zrobić.

Czy istnieje taki program, jeśli tak to jaka jest jego nazwa.

AdAware Professional ma aplikację AdWatch, która spełnia zadanie jak to ująłeś “strażnika rejestru”.

Wolał bym bardziej jakiś darmowy program, który to potrafi o ile taki w ogóle jest. Nie opłaca mi się kupować AdAware Pro tylko do tego jednego zadania.

Wypróbuj ten program RegistryProt 2.0

PS.

I proszę nie pisać o żadnych piratach, bo w tym

wypadku żadnej pomocy nie uzyskasz

Niestety ten program monitoruje tylko klucze rejestru które odpowiadają za uruchamianie programów przy starcie systemu.

Obecnie po starcie systemu uruchamiam program Regmon, w którym mam ustawione aby wyświetlał mi wszystkie zmiany wartości w rejestrze, które zawierają tekst “Nowak”.

Co do poratów, to tak jak pisałem w pierwszym poście używam legalnego systemu Home.

post2

Dzięki programowi Regmon 7.0 znalazłem sprawcę zmiany danych rejestracyjnych w Windowsie.

Dokonywał tej zmiany program EdHTMLv5.0. Jak się okazało miałem jakąś “podrasowaną” wersję

instalacyjną tego programu, którą instalowałem na kilku komputerach.

Oryginalna wersja instalacyjna programu EdHTMLv5.0 (plik EdHTMLv5.0.exe),

ściągnięta ze strony producenta, ma rozmiar 17 764 456 bajtów, natomiast moja wersja instalacyjna miała

rozmiar 18 752 510 bajtów.

Po zainstalowaniu EdHTMLa z pliku ściągniętego bezpośrednio ze strony producenta (http://binboy.sphere.pl) problem zmiany danych rejestracyjnych zniknął.

Niestety nie pamiętam skąd ściągnąłem tą “podrasowaną” wersję instalacyjną. Żaden program AV nie wykrywał nic podejrzanego, zarówno w samym programie, jak i w pliku instalacyjnym.


używaj opcji zmień, nie pisz posta pod postem

monczkin