Strona Google po angielsku tylko w zakładce Internet i tylko w Chrome

Hej!

Od jakiegoś czasu mam pewien problem z… nawet nie wiem, czy jest to wina przeglądarki czy systemu czy czo.

Mianowicie strona wyszukiwarki google zmienia swój język na angielski i wygląd na jakiś roboczy/starszego typu oraz wyniki wyszukiwania troszkę czasami się różnią. Odziwo dzieje się tak tylko w zakładce Web (Internet). Dla zakładek m.in. Wiadomości, Grafika itd. Wszystko jest ok, czyli ładnie i po polsku. Dodatkowo przy wyszukiwaniu (w zakładce Web(Internet)) nie działa menu Search tools (pl. Narzędzia wyszukiwania), ani przycisk opcji (koło zębate po lewej stronie ekranu). Mimo zalogowania się na konto google w omawianej zakładce menu Web, wciąż jest przycisk Sign In (a nie ikona i menu dla konta). Po przełączeniu z Web na cokolwiek innego wszystko wraca do normy. 

Najciekawsze jest to, że dzieje się tak tylko Chrome i IE, w Firefoxie wszystko jest ok. Również na innym koncie użytkownika Windows wszystko jest normalnie. Na innych stronach nie spotkałem podobnego problemu. Lokalizacja oczywiście PL.

 

Próbowałem i nie pomogło m.in: deinstalacja chrome, zmiana języka w chrome, przeskanowanie komputera za pomocą: ESET Smart Security, adwCleaner, HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware. 

Nie pamiętam dokładnie od kiedy mam ten problem (~1-2 tyg). Z istotniejszych rzeczy ostatnio zmieniałem kartę graficzną i instalowałem nowe sterowniki.

 

Najlepiej przedstawić problem na zrzutach ekranu:

 

1.Strona domowa w Chrome

 

  1. Wyszukiwanie

a.strona wyników w Chromei dół strony (brak stopki i numeracji stron ala Goooogle)

b.strona wyników w Firefoxstopka Google w Firefox

 

  1. Inne zakładki w Chrome

Chrome Grafika

Chrome Wiadomości

 

Czy miał kiedyś ktoś podobny problem? Z początku myślałem, że to jakiś malware czy podkładka udająca google, ale adresy stron przy wyszukiwaniu są identyczne dla wszystkich przeglądarek.

Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi mogące pomóc mi z tym dziwnym problemem. (Nawet linki do zasobów Internetu zawierające informacje na ten temat – ja nic nie znalazłem…)

zulimazuli

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.