Strona internetowa-jak się tworzy?

Zastanawiam się ostatnio nad stworzeniem sklepu internetowego z kosmetykami-stacjonarny juz mam wiec byłoby to w pewien sposób poszerzenie działalności. Pomyślałam na sam poczatek o kosztach i tu od razu pojawia się koszt zrobienia strony internetowej. Nie znam sie na tym wiem tylko, że chciałabym aby ta strona wyglądała mniej wiecej jak tu: http://www.doz.pl/leki domyślam się, że im więcej podstron tym drożej, ale o ile drożej??Jak to wyglada??

Koszty takiej strony tak naprawdę zależą od tego kogo pytasz. I mogą się wachać w widełkach od kiluset złotych do kilu tysięcy złotych a ile wydasz to zależy do twojego budżetu. Albo jeśli masz trochę drygu możesz spórbować sam to zrobić kożystająć z cmsów takich jak joomla + virtualmark. W tedy wystarczy znaleść kogoś kto zrobi ci templates do joomli lub kupić gotowy. W tym przypadku możesz mieć stronę za grosze. Jak znajdzesz sprytnego studenta to ci zrobi to za przysłowiową zgrzewkę piwa :wink:

Od strony technicznej strony www tworzy się programami do Webmasteringu - tworzenie stron.Od strony ekonomicznej koszta wyglądają różnie tak jak pisze Nexu,czy robisz prostą stronę,czy stronę dla kogoś za kasę

Nexu nie do końca jest tak jak piszesz. Virtemart ma problemy z sobą samym i w tej chwili polecanie tego komponentu jest wpuszczaniem kogoś w maliny. Jeśli już polecać jakiś dodatek do CMSa to ogarnij chociaż aktualny stan.

 

Pytanie o sklep (o ile link wciśnięty do pierwszego postu nie jest linkiem pozycjonerskim) zawsze musi wiązać się z badaniem potrzeb klienta. Ile produktów, jaka funkcjonalność jest potrzebna, skórka sklepu itp itd. Dasz studenta i co Ci zrobi jak pojęcia nie ma o temacie? Konfiguracja gotowego skryptu to nie jest hop siup, że sadzasz na serwerze i masz. Żarłem się z pierwszym sporo czasu bo jak nie jedno nie działa to drugie. Takie życie. Do tego skórka albo dostosowanie jakiejś gotowej. Na koniec testy. Dedykowanego skryptu tez student nie napisze w rozsądnym czasie, a ryzyko błędów jest tak duże, że nie miałbym odwagi zafundować sobie takiego wynalazku.

 

Tak więc drogi autorze wątku najpierw określ się co sklep ma robić (oprócz wsadź do koszyka - podaj dane - zatwierdź, czyli szybkie płatności, jakieś integracje z programami magazynowymi czy inne potrzeby) i ile produktów planujesz mieć w sprzedaży. Potem się zastanowimy jakie rozwiązanie będzie dobre dla Ciebie a potem możemy o cenie pogadać.