Strona na konkurs

Powiem szczerze…

Jak ty chcesz sie zabrac za zrobienie strony na konkurs jak pytasz sie jak zrobic tlo z gradientem :slight_smile: No Sorry - nie chce cie obrazac ale daj sobie spokoj - zanim sie nauczysz jak zrobic strone w samym html minie 2 tygodnie a zanim pojmiesz PODSTAWY php minie 0,5 roku a potem zanim zrozumiesz jak uzywac php minie 3 miesiace nastepne !!

A wracajac do tematu z tym tlem gradientowym to ani nie jest skryt (buuuuahahahaha) ani nic takiego - kliknijcie na to prawym przyciskiem myszy i wybierzcie pokaz obrazek tla hehe.

Ja bym to zrobil lepiej ;D nie dawal bym calego tla tylko obrazek o wymiarach width:1px height:tyleIlePotrzeba ;] i powtorzyl w poziomie !

Zycze jak najlepiej ale nie licz na dobre wyniki w konkursie

Pozdro

a ja bym jednak dal width tyle ile potrzeba i high 1px :stuck_out_tongue: i powtarzal wzdloz y, ale jak kto woli :wink:

a co do tego czy warto sie zabierac czy nie… coz masz racje z tym ze zajmie mu to sporo czasu, jednak php zalozmy ze niemusi sie uczyc, moze zastosowac gotowy system newsow, a reszte zrobi od biedy przy pomocy HTML’a, sam z doswiadczenia wiem ze taka okazja jak konkurs czy cos w tym stylu jest dobra motywacja do rozpoczecia nauki… realnie patrzac szanse na wygranie ma raczej niewielkie, ale kto wie, niewiadomo jak z konkurencja… a jak sie przylozy, to moze… niemniej jednak licze ze Yellen za jakis czas napisze jak mu poszlo :slight_smile:

a teraz pasterka :wink: milego wieczoru wszystkim zapalenca, ktorzy nawet w wigilie niemoga sie oderwac od tego forum :wink:

Czytaj chłopie czytaj.

Tu masz troszke o Cache’owaniu stron:

http://www.antylameriada.net/index.php?s=wcache

Nie ma to jak podbudowanie na duchu.

I to jest chyba najważniejsze :brawo:

No i tak zacząłem sobie powolutku… Jednak musi być forum :frowning: A nie wiem czy źle gdzieś przeczytałem czy coś… ale chyba coś pisało ze jak się chce mieć forum to komp musi chodzić 24/7?? :o

Acha i jeszcze aktualizacja… Trzeba o niej juz tutaj pamiętać? Wpisywać coś żeby później było łatwo?

ehh…

Pozmysl troszki - zakladajac wlasne forum kto nim bedzie administrowal ??

Znasz kogos innego niz ty kto sie przejmie tym forum tak aby siedziec i pilnowac go ??

Ale tak naprawde to strona ktora wrzucisz na serwer nie zyska popularnosci napewno przez pierwsze 0,5 roku - zanim google rozpatrzy twoja propozycje do przyjecia twojej strony, a i nawet wtedy ciezko o popularnosc stronki :frowning:

Troche zostalem tu “zlinczowany” mowiac, zebys sobie dal spokoj :slight_smile: wiec moze to sprostuje: WALCZ

Ale tak na serio to za pozno na nauke - nawet jak masz 3 miesiace do konca konkursu to nie zdazysz pojac wielu zagadnien, a do tego dobra stronke siedzac srednio po 2h dziennie (bo praca czy szkola przeszkadza w dluzszym webmaster’ingu) pisze sie okolo miesiaca !!

Daj swoj @mail do podesle ci troche lektury.

Pozdro

Dzięki Cudny :lol: Mój mail masz na pw.

No ja średnio to siedzę na kompie 2h a jak będę chciał zrobić tą stronkę to 4-5h czasu spokojnie znajdę… I tak cały czas się nudzę.

Jak napisałem już powoli coś tam tworzę. Nawet mi wychodzi. Więc proszę o te informacje na temat forum… (i nie poddam się będę się starał. Oddam stronkę do konkursu… Nie mam nic do stracenia).

Niestety nie moge znalezc twojego adresu @mail

Zreszta teraz spojrzalem - mam tylko kursy php i MySQL

Jak bedziesz tego potrzebowal daj znac

A tak jak juz inni pisali - sam html i css masz na http://www.kurshtml.boo.pl doby i prosty.

Pozdro

jezeli chcesz zeby strona/forum byla dostepna przez 24/7 w sieci to musisz zrobic jedna z trzech rzeczy:

  1. zrobic ze swojego kompuetru serwer - potrzebujesz zewnetrznego IP, oraz kompa wlaczonego 24/7

  2. Mozesz znalezc darmowy hosting, czyli konto gdzie wrzucisz cala strone wraz z forum, wtedy Twoj komp musi byc wlaczony tylko gdy chcesz sobie poszperac po swojej stronie badz ja zaktualizowac. Z tym ze serwer ten musi koniecznie obslugiwac: PHP oraz MySQL, wato tez poszukac czegos dosyc pojemnego

  3. Mozesz poszukac sobie sponsora… Skoro jest to strona dla jakiegos miasta/gminy sadze ze z tym niepowinno byc wiekszych problemow, tylko znow pamietac musisz o MySQL oraz PHP

Zreszta Twoim zadaniem jest najprawdopodobniej stworzyc tylko strone, bez zamieszczania jej w necie, bo przeciez miasto/gmina ma swoja domene ktora wolalo by wykorzystac, mozesz wiec bycmoze dostarczyc im strone na CD, ale wtedy znow jest pewna komplikacja, poniewaz na CD niezainstalujesz forum :wink:

;]

Na CD mozesz tylko prezentacje stronki pokazac :wink:

niestety nie dostosujesz mysql_connect albo ktos bedzie musial skonfigurowac to za ciebie jak zgra sobie z CD

Nie, nie na CD. Ma być coś takiego że wrzucam to właśnie na jakiś serwer i wysłam formularz zgłoszeniowy właśnie z adresem tej strony. No i tyle. Zobacze jak juz stronka powstanie czy się nadaje. Jeśli tak to spróbuję się pobawić z tym forum… a jeśli nie będe nic łapał no to cóż… mówi się trudno :frowning:

A właśnie… system newsów jest coś łatwiejszy czy to samo? :-x Bo jak co to na tym bym sprubowal

Jak zrobić tło? Próbowałem przez

Ale nic mi to nie dało. A bardzej mi zależy nawet na włożeniu tego obrazka jako tło w tabeli. Proszę o pomoc.

Złączono Posta : 25.12.2005 (Nie) 15:35

Pomoze ktoś? :shock:

No i jeszcze cos… Jak klikam na odnośnik podany w bocznej tabeli to jeżeli jest dużo napisane to po lewej stronie linki tak jakby się wycentrują i są na samym środku tabeli… A ja chcę zeby były na samej górze!! Co mam robić?? PROSZĘ POMÓŻCIE

ehh…

Niezupełnie o to mi chodziło.

Ale o to :slight_smile:

Kminie, kmienie… coś wychodzi ale no proszę powiedzcie dlaczego w lewej i prawej tabelce się tak wszystko centruje? i mi wszystko zjeżdża na środek a nie jest u samej góry??

Daj cos takiego:

mozesz to dac tez przy

pzdr

yyyyy o co chodzi z tą bazą danych? To się ściąga? :stuck_out_tongue: Jak tak to moglibyście mi podać jakiś link? np. do MySQL

Baza danych to jak sama nazwa wskazuje baza danych ;p

Najbardziej chyba popularna jest wlasnie MySQL

A sam MySQL to raczej na nic ci sie zda - trzeba tez poznac php

Zainstaluj sobie caly pakiet krasnala tam masz php, apache, MySQL, perl i cos jeszcze

http://www.krasnal.tk

A co to jest baza danych i jak z niej korzystac to poczytaj w jakiejs lekturce bo nikt ci tu nie wytlumaczy - troche za duzo pisania ;p

pzdr

Łącząc sie z ftp://ftp.60free.ovh.org wyskakuje mi “530 Login incorrect”

wniosek: podajesz nieprawidlowy login

podaj taki sam jaki masz login u nich, np. jezeli adres twojej strony to http://yellen.ovh.org to jako adres podaj yellen