Strona startowa :(


(Axevitu) #1

Mam problem :frowning: Mianowicie "wepchnęła" mi się strona startowa "res://mshp.dll/index.html#37049" odwołująca się do pliku "mshp.dll" w katalogu głównym Windows. Ilekroć zmieniam stronę startową, po restarcie (lub wylogowaniu użytkownika) znowu powraca ta nieszczęsna :evil: . Próbowałem (chyba) wszystkiego; usunąłem plik "mshp.dll" (za każdym razem powraca), zmieniałem wpisy w rejestrze, używałem specjalistycznych programów (HijackThis itp.) i nic :frowning: Szukałem pomocy na innym forum(http://www.pclab.pl/thread16396.html), ale zamieszczone tam informacje nie pomogły. Dodam jeszcze, że mam Win.XP.Pro. Pomocy. PS Nie róbcie mi wyrzutów typu: "nie wchodź na strony xxx", bo winowajcą (najprawdopodobniej) jest mój brat (ja korzystam ze sprawdzonych stron :smiley: ). Pozdrawiam.


(Asterisk) #2

Przeszukaj system w celu znalezienia pliku *.exe,

odpowiedzialnego p.p. za ładowanie tego pliku -

np - po dacie ostatniego uruchomienia.


(Axevitu) #3

Niestety niepomogło :frowning:


(Asterisk) #4

Nie znalazłeś ?

Czy nie usunąłeś ?

Zapewne spod DOS można.


(Axevitu) #5

Nie znalazłem. Natomiast wyszukałem stronę anglo-języczną, na której być może jest podany proces. Niestety nie umiem angielsakiego (cholerna szkoła musiała mieś niemcol...). Może ktoś mi wytłumaczył o co tam chodzi http://www.computercops.biz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=58079


(Golden Finger) #6

http://www.ols.vectranet.pl/~az/prg/CWShredder.exe Sciągnij ten programik, przeskanuj system wyłączając uprzednio przegladarkę. Ten program usuwa trojany, które robią to co opisujesz. Na Forum angielsko języcznym własnie ten program jest polecany ale na Forach polsko języcznych pisze, że nie u każdego udało się nim usunąć problem.

Pozdrawiam

8)

Golden Finger


(Axevitu) #7

No nareszcie :slight_smile: - pomogło :slight_smile: Dzięki i czuję się wobec Ciebie zobowiązany. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.