Strona w IE i operze

Witam…mam pewien problem…strona inaczej dziala w IE i operze i firefoxie… w IE jest ok w logu na dole po prawej jest nierowno w operze np. bo wyzej sa 2 linki flasha… http://www.tpc.republika.pl czy jest jakas komenda na to zeby dzialalo tak samo?

ja mam podobny problem mam firefoxa i explorera i nie wszystkie strony mi wchodza raz w jedenj raz w drugeij przeglądarce. Sa tez sytuacje takie ze np. na stronie ktos zrobil fotogalerie i w firefoxie pokazuje ja od razu kolorowa a w esloperze na poczatku czarno biala dopiero jak sie najedzie mycha na konkretne zdjecie to ono staje sie kolorowe - gdybym nie mial explorera to nie wiedzialbym ze ktos zrobil na stronie taki fajny efekt …

Kundergrnd

rób stronę według panujących standartów, a wszystko będzie wyglądać na każdej przeglądarce tak samo.

baczynski

niewszystkie skrypty działają na przeglądarkach innych niż IE tak już jest …

:smiley: Jakich standardów, że się tak spytam? Standardów wg. IE, Opery, czy Mozilli? Zadna z tych przeglądarek nie trzyma się standardów i problemy będą o ile się nie zoptymalizuje strony pod kątem każdej z tych trzech…

Test ACID2 jest chyba najsłynniejszym na to dowodem :wink:

Problemy najczęściej występują właśnie w przypadku skryptów i styli kaskadowych - tam też pierwsze należy kierować swoją uwage w przypadku takich problemów.

odp:

:wink:

najlepiej podczas tworzenia już testować na wszystkich przeglądarkach i tak kombinować aby na kazdej działało mniej, więcej tak samo. Gdy strona już jest ukończona czasem trudno znaleźć błąd.

przykład tego że strona może działać tak samo na wszystkich przeglądarkach to choćby dobreprogramy.com

W moim przypadku najczęściej “sypią” się CSS-y w lisku i z tego co mogłem zauważyć to z alternatywnych przeglądarek najbardziej kapryśny jest właśnie lisek. Jeżeli w FF jest o.k. to Opera też nie ma wątpliwości jak ma wyświetlić stronę. Dlatego jak tworzę stronę to używam FF i IE. IE najwięcej wybacza jeżeli idzie o błędy, a lisek zaraz się "dusi’. Potem czystą formalnością jest sprawdzenie strony w Operze.