Strona zawiera złośliwe oprogramowanie

(Sand99) #1

Witam dlaczego strona mojej szkoły, gdzie mieści się plan lekcji, aktualności zawiera takie coś:

50865777852424600391.png

-- Dodane 28.08.2012 (Wt) 16:17 --

Mam google chrome

(darian) #2

Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny osemka.org?

Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.

W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 1.

Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?

W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 1. Wyświetlanie 1 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2012-08-27, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2012-08-27.

Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 1, m.in. midaugustoperations.pro/.

Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 1, m.in. AS15967 (NETART).

Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna osemka.org pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

Jak do tego doszło?

W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

Dalsze czynności:

Wróć do poprzedniej strony.

Jeśli witryna należy do Ciebie, możesz zwrócić się o sprawdzenie jej za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów. Więcej informacji na temat procesu sprawdzania można znaleźć w Centrum pomocy Google dla webmasterów

firefox podobnie więc nie wchodz tam

(Sand99) #3

strona nie jest moja, powtarzam że to strona główna mojej szkoły, mieści się tam plan lekcji i inne rzeczy… co się stało ?

Dodane 28.08.2012 (Wt) 17:10

swoją drogą, darian skąd masz takie informacje ?

(Przemek18) #4

na firefoxie tak samo

(Sand99) #5

Przemek18 nie pomagasz… poza tym na każdej przeglądarce musi być to samo ja się pytam dlaczego takie coś jest.

(adam9870) #6

Bo strona jest wątpliwej reputacji. Bo może być niebezpieczna. Bo:

Pozdrawiam.

(Sand99) #7

a kiedy to zniknie ?

(Semtex) #8

Gdy administrator strony usunie potencjalne zagrożenie, ewentualnie wytłumaczy Google że takowego nie ma, w obu przypadkach Google sprawdzi stronę, jeżeli nie będzie podejrzanego działania to strona zostanie odblokowana :slight_smile:

(adam9870) #9

Do tego czasu możesz wejść na tę stronę na własną odpowiedzialność klikając “kontynuj mimo…”.

(Zeus__) #10

Może być tak, że serwer jest zainfekowany, i to się przekłada, że w chwili wejścia na stronę, może być uruchamiany jakiś złośliwy kod, czyli są próby ataku na odwiedzających użytkowników. Być może również, że strona próbuje zainstalować jakiś komponent w przeglądarce twojej, który jest np potrzebny do korzystania z serwisu, tyle, że ten komponent mógł być nie rozpoznany przez przeglądarkę jako zaufany, i stąd taki komunikat, ale to nie koniecznie może być infekcja. Ale nie radził bym się jednak łączyć do momentu wyjaśnienia tej sprawy z administratorem w waszej szkole.

Chociaż sprawdziłęm ten serwer i wygląda na to że ma masę portów otwartych czyli może on jest zainfekowany. Powiadom administrację o tym.