Strona zawiera złośliwe oprogramowanie

Witam dlaczego strona mojej szkoły, gdzie mieści się plan lekcji, aktualności zawiera takie coś:

50865777852424600391.png

Dodane 28.08.2012 (Wt) 16:17

Mam google chrome

Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny osemka.org?

Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.

W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 1.

Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?

W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 1. Wyświetlanie 1 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2012-08-27, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2012-08-27.

Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 1, m.in. midaugustoperations.pro/.

Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 1, m.in. AS15967 (NETART).

Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna osemka.org pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

Jak do tego doszło?

W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

Dalsze czynności:

Wróć do poprzedniej strony.

Jeśli witryna należy do Ciebie, możesz zwrócić się o sprawdzenie jej za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów. Więcej informacji na temat procesu sprawdzania można znaleźć w Centrum pomocy Google dla webmasterów

firefox podobnie więc nie wchodz tam

strona nie jest moja, powtarzam że to strona główna mojej szkoły, mieści się tam plan lekcji i inne rzeczy… co się stało ?

Dodane 28.08.2012 (Wt) 17:10

swoją drogą, darian skąd masz takie informacje ?

na firefoxie tak samo

Przemek18 nie pomagasz… poza tym na każdej przeglądarce musi być to samo ja się pytam dlaczego takie coś jest.

Bo strona jest wątpliwej reputacji. Bo może być niebezpieczna. Bo:

Pozdrawiam.

a kiedy to zniknie ?

Gdy administrator strony usunie potencjalne zagrożenie, ewentualnie wytłumaczy Google że takowego nie ma, w obu przypadkach Google sprawdzi stronę, jeżeli nie będzie podejrzanego działania to strona zostanie odblokowana :slight_smile:

Do tego czasu możesz wejść na tę stronę na własną odpowiedzialność klikając “kontynuj mimo…”.

Może być tak, że serwer jest zainfekowany, i to się przekłada, że w chwili wejścia na stronę, może być uruchamiany jakiś złośliwy kod, czyli są próby ataku na odwiedzających użytkowników. Być może również, że strona próbuje zainstalować jakiś komponent w przeglądarce twojej, który jest np potrzebny do korzystania z serwisu, tyle, że ten komponent mógł być nie rozpoznany przez przeglądarkę jako zaufany, i stąd taki komunikat, ale to nie koniecznie może być infekcja. Ale nie radził bym się jednak łączyć do momentu wyjaśnienia tej sprawy z administratorem w waszej szkole.

Chociaż sprawdziłęm ten serwer i wygląda na to że ma masę portów otwartych czyli może on jest zainfekowany. Powiadom administrację o tym.