Stronki aby "poznać windowsa" ;)


(kubut) #1

Siemka. Poszukuje stronek z których mógłbym poznać Windowsa. Jakieś tricki itp. Poznać jego zakamarki, poznac jego ustawienia, konfiguralność.

Mały przykładzik:

Mój brat zrobił u siebie w kompie że po naciśnięciu wyłącznika na kompie hibernuje mu się winda-później zamyka komp. A ja mam tak że odrazu komp się wyłącza-co jest "niezdrowe". Brat nie chce mi powiedzieć jak to zrobił-mówi tylko że jest to jedna z podstawowych funkcji windy-i że powinienem poszukać jakichś tutoriali żeby go poznać (tzn. winde).

Macie do polecenia jakieś tutoriale itp.?


(Akira3179082) #2

portal: http://www.centrumxp.pl/

I sprawdzone porady na forum


(Sevrild) #3

Jeżeli chodzi o forum to

:arrow: http://winforum.pl :wink:


(system) #4

To ja ci pomogę. Wejdź w Panel Sterowania, po lewej kliknij (jesli masz, jeśli nie nie klikaj) "Przełącz do widoku klasycznego", następnie "Opcje Zasilania", zakładka Zaawansowane i niżej w "Kiedy w komputerze zostanie nacisnięty przycisk zasilania" zmień z "Zamknij system" na "zapytaj mnie co zrobić" lub "Stan gotowości". Pozdrawiam.


(aju) #5

Bzdura. Co ten brat Ci opowiada.

Hibernacja nie jest niczym innym jak normalnym wyłączeniem komputera z zapisaniem pamięci RAM na dysk twardy ;] (podczas normalnego wyłączania pamięć ta nie zapisuje się - nie ma to jednak wpływu na działanie komputera)

Co do porad zobacz tutaj i oczywiście na forum dp znajdziesz wiele gotowych sztuczek, pomocy i rozwiązań :wink:


(kubut) #6

Niezrozumialiśmy się :slight_smile: Niezdrowe jest wyłączanie kompa bez zamknięcia systemu. A właśnie w ten sposób mi się wyłącza po naciśnięciu wyłącznika na kompie. Hibernacja jest good :slight_smile:


(system) #7

A przeczytałeś mój post?


(kubut) #8

Owszem-miałem na mysli że tak mi się robiło :slight_smile: Dzięki za pomoc.

Czekam na jeszcze jakies polecone stronki :]