Strony nie zawsze się wczytują. Przerwanie połączenia?

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc. Mianowicie dwa tygodnie temu postanowiłem kupić router D-link Dir 615, skonfigurowałem wszystko wg. roznych poradników dostępnych w Internecie i aż do dzisiaj nie miałem żadnych problemów. Surfując w Internecie i klikając na jakiś link raz po raz wyskakuję błąd:

Nie można odnaleźć serwera. Próbujesz odwiedzić adres www.przykladowyadresstrony.pl, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.

Upewnij się, czy połączenie internetowe jest aktywne i sprawdź, czy inne aplikacje wymagające tego połączenia działają prawidłowo.

Dopiero odświeżenie strony sprawia, że zaczyna się ładować. Ten problem występuje na obu komputerach podłączonych do sieci, nawet gdy tylko jeden z nich jest włączony. Na obu komputerach używam przeglądarki Opera. Nie jest to może jakiś wielki problem, lecz ciągłe odświeżanie stron bywa uciążliwe. Czy ktoś może ma jakiś pomysł jak to naprawić ? Z góry dziękuje za pomoc.

jesli bez routera wsystko donbrze działało to coś zepsułes przy konfiguracji

AltF4 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A próbowałeś skonfigurować ruter od nowa ?

Tak właśnie zrobiłem i narazie wszystko działa prawidłowo.

Dodane 28.04.2009 (Wt) 20:30

Niestety problemów ciąg dalszy. Wygląda to tak:

Na jednym kompie mam Vistę na drugim Xp. Wszystko przez jakiś czas działa dobrze, ale po kilku dniach komputer z xp przestaje “wykrywać” sieć (w oknie wybierania połączenia bezprzewodowego nie ma nazwy mojej sieci). Na kompie z Vistą wszystko jest ok. Dopiero, gdy zresetuje router i ustawię wszystko od nowa komputer z xp znowu zaczyna wykrywać sieć. Całą czynność muszę powtarzać co jakieś 2-3 dni. Pomocy !