Strowanie glosem w Viscie

Czy ktos sie orientuje kiedy bedzie mozna w jezyku poskim sterowac Vista tzn. dyktowac tekst, obslugiwac programy itp. :mrgreen: mam Viste Premium! !!

Bardzo prawdopodobnie, że nigdy tym wbudowanym… chyba, że zainstalujesz jakiś alternatywny program którego na dzień dzisiejszy nie znajdziesz w sieci… Kiedyś chodziły jakieś plotki(na przełomie beta 2-RC), że niby polski oddział pracował nad polska wersja Speech Recognition ale marnie im to wychodziło.

Skoro marnie wychodziło to można by udostępnić - korzystanie z angielskiego też nie jest zbyt komfortowe. Trzeba system poprawiać, ale w sumie fajna zabawa - bo do pracy to to się nie nadaje - klawiatura wychodzi szybciej, ale zapewne wraz z rozwojem technologii to się zmieni.

Na viscie premium wlaczyles sterowanie glosem po angielsku?? bo chyba w polskiej wersji nie jest mozliwe przelaczanie sie miedzy jezykami??

Nie na Home Premium, ale na Ultimate PL (w żadnym Home Premium nie ma przełączania się między językami)

Na Ultimate wystarczy zainstalować angielski pakiet językowy - wybrać w językach angielski, przelogować i rozpoznawanie mowy będzie działać po angielsku. Zresztą w PL nie ma komunikatu, że System Rozpoznawania mowy nie działa, ale “Funkcja rozpoznawania mowy nie jest obsługiwana dla bieżącego języka” więc wystarczy zmieni ów bieżący język. Muszę zerknąć czy jest obsługiwana dla Hiszpańskiego.

Niestety w Premium nie można tego zrobić. Poza tym pakiety językowe są o tyle fajne, że można każdemu profilowi użytkownika przypisać inny język (zresztą to zadecydowało m.in. o zakupie Ultimate)

Lub podminic pliczki i cieszyć się Speech Recognition na Vista PL lub innym nie obsługiwanym jezyku ale wydawać polecania po angielsku.

Z tym się nie zgodze… wystarczy dobrze wymawiać,akcentować ćwiczyć w tutorialu… czasem mam wrażenie, że system uczy się.

Cudowne to rozpoznawanie mowy.

Coś w tym jest, bo czym więcej się tym bawię tym system jakby bardziej mnie rozumie!

vistamen a jakie pliczki bys podmienil??

czy ktos może napisać jakie to pliki

no w³aonie…gdzieo je znalaz³em ale bylu z builtu 5400 czy cos kolo tego