Strumień video wysyłany na internet, jak?


(Gawamawa1) #1

Odrazu pisze że jak nie ten dział to proszę przenieś , bo sam niewiem tak naprawde w którym bym mógł to napisać.

Otóż przez jaki program i na jakie problemy mogę natrafić chcą przesłać strumień video na internet (przypuśćmy na winampa bądź WMP).

Dokładniej chodzi mi o przechwytywanie obrazu z monitora(w trakcie przechwytywania będę grał). Nie będę robić jakiejś amatorskiej telewizjtylko poprostu chce zobaczyć czy to w ogóle się uda i dla znajomych przesłać strumień. Próbowałem już przez VLC ale on tylko na lana wysyła(no chyba że na neta też ale to bym musiał mieć jakaś konkretną instrukcje jak)

Potencjalny serwer:

C2D 3Ghz

2GB ram

NET: 9mb/2mb down/up

Posiadam stałe ip zewnętrzne

Jak już się uda strumień będzie odbierać ok. 10-15 ludzi


(Cedar) #2

Jeżeli nie zależy Ci na dużej płynności oraz nie wiem czy można to do kilku osób na raz udostępniać to Skype beta ma wysyłanie obrazu pulpitu - może to wystarczy?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... iem+ekranu


(Gawamawa1) #3

nie, nie , nie o takie coś mi chodzi , wiem że napisałem że to dla znajomych ale chce coś bardziej "profesjonalnego" xD xD ale nad tą opcją też pomyśle


(kamil_w) #4

Jak nic nie znajdziesz, to zawsze możesz ustawić kamerke na monitor i użyć HiperCam :smiley: LOL


(Bolo92) #5

a ten VLC jak śle ten obraz ? bo może pokazywać, że śle na LANa ale po adresie IP zewnętrznym i odpowiednio przekierowanych portach(niby masz zewnętrzne IP, więc powinny być przekierowane). i z zew. IP by zobaczyło jednak.