Strumień video wysyłany na internet, jak?

Odrazu pisze że jak nie ten dział to proszę przenieś , bo sam niewiem tak naprawde w którym bym mógł to napisać.

Otóż przez jaki program i na jakie problemy mogę natrafić chcą przesłać strumień video na internet (przypuśćmy na winampa bądź WMP).

Dokładniej chodzi mi o przechwytywanie obrazu z monitora(w trakcie przechwytywania będę grał). Nie będę robić jakiejś amatorskiej telewizjtylko poprostu chce zobaczyć czy to w ogóle się uda i dla znajomych przesłać strumień. Próbowałem już przez VLC ale on tylko na lana wysyła(no chyba że na neta też ale to bym musiał mieć jakaś konkretną instrukcje jak)

Potencjalny serwer:

C2D 3Ghz

2GB ram

NET: 9mb/2mb down/up

Posiadam stałe ip zewnętrzne

Jak już się uda strumień będzie odbierać ok. 10-15 ludzi

Jeżeli nie zależy Ci na dużej płynności oraz nie wiem czy można to do kilku osób na raz udostępniać to Skype beta ma wysyłanie obrazu pulpitu - może to wystarczy?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … iem+ekranu

nie, nie , nie o takie coś mi chodzi , wiem że napisałem że to dla znajomych ale chce coś bardziej “profesjonalnego” xD xD ale nad tą opcją też pomyśle

Jak nic nie znajdziesz, to zawsze możesz ustawić kamerke na monitor i użyć HiperCam :smiley: LOL

a ten VLC jak śle ten obraz ? bo może pokazywać, że śle na LANa ale po adresie IP zewnętrznym i odpowiednio przekierowanych portach(niby masz zewnętrzne IP, więc powinny być przekierowane). i z zew. IP by zobaczyło jednak.