Studia czy praca

W październiku zacząłem studia zaoczne, kosztują jak dla mnie bardzo dużo, tylko 4 razy w miesiącu (weekend) ale po 12 godzin dziennie, masakra. Zastanawiam się czy ciągnąć dalej te studia (nie czuje się na siłach, nie wiem czy dam sobie rade), czy pójść do pracy, poradźcie co o tym sądzicie, bo z tego co widze u siebie w mieście (ale nie tylko) to to jest totalna porażka, czy studiujesz czy masz zawodówkę to robisz to samo i tyle samo dostajesz.

Czekam na wasze opinie, stwierdzenia itp.

a masz wojo na karku? ja wole studia-jestem na podyplomówce i myśle że kiedys to zaprocentuje, dorobić zawsze przecież można

i jedno i drugie, papierek może się przydać :slight_smile:

Złączono Posta : 22.11.2007 (Czw) 13:33

a jak znajdziesz dobrą firmę to może nawet pokryją Ci część kosztów nauki

Studia.Jak skończysz to się bedziesz śmiał że tak narzekałeś a po drugie nikt i nic nie odbierze ci wykształcenia.

Kto ma szkołę ten ma lżej :wink: Ja siedze w robocie i sie nudze przed kompem ale ostatni tydzień zostawałem po godzinaach. Powiem tak gdyby nie studia (kończyłem zocznie) i praca do tego bo musiałem naukę sobie sam opłacić to teraz bym pewnie na zmywaku w Angli siedział (bez urazy). Jest takie powiedzenie “Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie”.

a musisz mieszkać i pracować w tym mieście? Polska kraj duży może gdzieś indziej znajdziesz lepszą prace i lepiej płatną

Naukę i prace można pogodzić ze sobą, zwłaszcza jeśli ktoś uczy się zaocznie. Większość takich studentów pracuje na tygodniu a w weekend biorą sie za naukę. Nie wiem z czego robisz problem, skoro nie pracujesz :o