Stworzenie newslettera [PHP]


(Krystianmazurek) #1

Cześć,

chciałbym poprosić was o pomoc. Chciałbym stworzyć coś w stylu newslettera (użytkownik podaje adres na stronie -> dostaje potwierdzenie -> kiedy strona jest już gotowa (do rejestracji dla użytkowników) -> otrzymuje powiadomienie).

Jeżeli można to proszę także o dokładniejszą instrukcję jak to zrobić, ponieważ w temat PHP dopiero wkraczam :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

K


(Drobok) #2

tworzysz form w html (post)

obsługa forma w php:

-zapisz maila do bazy danych

A potem tworzysz nowy skrypt (który odpalasz gdy chcesz rozesłać)

-phpmailer (jest w nim instrukcja do obsługi) wysyła maile (całość pętlą w php (zapisuj już wysłane by móc wznowić / nie wysłać 2x tej samej osobie)) :slight_smile:


(Pablo_Wawa) #3

Ważne: operacja wysłania e-maila z PHP jest kosztowna czasowo i trzeba się liczyć z tym, że mając wielu odbiorców, do których (w pętli) będziemy chcieli wysyłać wiadomości, może się wyczerpać limit czasu dopuszczalny na działanie takiego skryptu: http://php.net/manual/pl/function.set-time-limit.php. Przy dużej liczbie wiadomości należy wysyłać je partiami w jednym skrypcie, który będzie wywoływany wtedy częściej.


(mozilla007) #4

Pablo_Wawa napisał prawdę, jeśli czas skryptu jest krótki to wyśle tylko do części wiadomości, a po ponownym rozpoczęciu zacznie od początku i zakończy skrypt i tak w kółko. W pętli przetwarzać i po przerwaniu pętli w wznowić wysyłanie.