Stworzenie nowej ścieżki dostępu do pulpitu na win7

Jeśli chodzi o samo stworzenie nowej ścieżki dostępu to nie mam z tym problemu, problem mam z nazwą tej ścieżki. Chcę zmienić ściężke z C:user/Piotr/deskop na C:Documents and Settings/user/Pulpit. Niestety w win7 blokuje mi możliwość dostępu w jakikolwiek sposób do tego folderu. Czy da się to jakoś ominąć???

Ogólniej mój problem wygląda tak, że od jakiś 4 lat używałem cada na winxp a odnośniki do obrazów które wczytywałem były na pulpicie, po zmianie na win7 każdy plik jaki otwieram nie pokazuje mi obrazu z ścieżki dostępu…i tu problem jest, że to dosyć problematyczne zmieniać do każdego obrazu ścieżkę dostępu i myślę jak to ominąć i niestety stanąłem w powyższym punkcie :frowning:

z góry wielkie dzięki za pomoc!

Panel sterowania-opcje folderów. Odznacz opcję “ukryj chronione pliki systemu operacyjnego” i zaznacz kropę przy “pokaż ukryte pliki…”. I już widzisz, że na dysku C masz folder Documents and Settings. Oczywiście jest to trochę pomotane, bo to skrót prowadzący do folderu Użytkownicy. Dodatkowo jest on “zablokowany” i dostępny tylko systemowi.

Teraz prawy klik na Documents and Settings.

Właściwości.

Zakładka Zabezpieczenia.

Kliknij przycisk Zaawansowane.

Kliknij (podświetl na niebiesko) linijkę Wszyscy.

Kliknij przycisk Zmień Uprawnienia.

Znowu na podświetlonym na niebiesko wierszu Wszyscy , kliknij przycisk Edytuj. Teraz zaptaszkuj pierwszą opcję Pełna Kontrola.

Zastosuj, O.K. aż poznikają wszystkie okienka i podokienka. Restart windowsa też nie zawadzi.

Teraz możesz powrzucać do Documents and Settings odnośniki cada.

Za nieprawidłowo działający windows nie odpowiadam.

Proszę: http://bit.ly/S062Ad